Latvijas Bērnu dzirdes centrā šodien atvērts moderns apmācību kabinets bērniem ar dzirdes un citiem blakus traucējumiem. Jaunais mācību kabinets bērniem ir Latvijas Mobilā Telefona dāvana.
Kabinets izveidots saskaņā ar Montesori pedagoģiskās apmācības metodi. Tās pamatlicēja ir itāļu bērnu neiroloģe Marija Montesori. Strādājot ar bērniem, kuriem bija dažādi attīstības traucējumi, viņa konstatēja, ka nepietiek tikai ar medikamentu terapiju, un bērna attīstībai ir nepieciešama arī attīstošā pedagoģiskā apmācība. To īsteno ar dažādiem speciāliem attīstību rosinošiem materiāliem jeb spēlēm un uzdevumiem.
Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe: „LMT dāvinātais apmācību kabinets ir ļoti būtisks ieguldījums bērnu veselības uzlabošanā un tam, lai viņi atkal reiz dzirdētu. Pedagoģiskās apmācības metodes šobrīd Latvijā bērniem ar kombinētiem traucējumiem pieejamas ļoti ierobežotā skaitā, jo lielākoties tās tiek apmaksātas no pašu bērnu vecāku budžeta, neraugoties uz to, ka tie ir bērni – invalīdi. LMT dāvinātajā apmācību kabinetā būs iespēja ikvienam Latvijas Bērnu Dzirdes centra pacientam no visas Latvijas ar paliekošiem dzirdes traucējumiem apmeklēt šo terapijas veidu bez maksas.”
„Latvijas Mobilā Telefona” prezidents Juris Binde: „LMT ir ļoti gandarīts par sadarbību ar Latvijas Bērnu dzirdes centru, jo kopā esam palīdzējuši sadzirdēt, mācīties un iekļauties vienaudžu vidū ļoti daudz bērniem. Šogad LMT dāvana – modernais apmācību kabinets ar dažādām attīstību rosinošām spēlēm un uzdevumiem – ir jaunas iespējas bērnu sajūtu un izziņas pasaulē, lai viņi varētu ar interesi un aizrautību attīstīt savas spējas neskatoties uz dzirdes vai citiem blakus traucējumiem.”
Jaunizveidotajā apmācību kabinetā Latvijas Bērnu dzirdes centrā ir aptuveni 200 dažādu mācību materiālu, kas bērnam ļauj attīstīt mājās un sabiedrībā ikdienā nepieciešamās praktiskās iemaņas, vingrina sajūtas un maņas, attīsta valodas, lasīšanas un rakstīšanas prasmes, matemātiskos priekšstatus, kā arī ļauj gūt pirmās zināšanas bioloģijā, ģeogrāfijā, astronomijā un citās dabas zinātnēs. Cilvēkam daba devusi 5 maņas: dzirdi, redzi, tausti, garšu un ožu. Iztrūkstot kādai no sajūtām, citas jāattīsta vairāk, jo pierādīts, ka tas palīdz attīstīties tai funkcijai, kura pilnā mērā vai daļēji bērnam ir traucēta.
Latvijas Bērnu dzirdes centra sadarbība ar Latvijas Mobilo Telefonu aizsākās 2006. gadā, kad LMT uzdāvināja kohleāros implantus visiem bērniem, kuri bija reģistrēti rindā Latvijas Bērnu dzirdes centrā. 2007. gadā uzņēmums ziedoja līdzekļus jaundzimušo dzirdes skrīninga ieviešanai, uzdāvinot visām sertificētajām Latvijas dzemdību nodaļām jaundzimušo dzirdes skrīninga aparātus, lai dzirdes traucējumus varētu diagnosticēt pēc iespējas ātrāk. Turpinot iesākto darbu dzirdes veselības uzlabošanā valstī, 2008. gadā Rīgas 218. specializētā bērnudārza audzēkņi un pedagogi saņēma modernas FM iekārtas bērnu pirmo dzirdes iemaņu attīstības veicināšanai. Savukārt 2009. gadā 75 bērni ar paliekošiem smagas un vidēji smagas pakāpes dzirdes traucējumiem saņēma no LMT dāvanā dzirdes aparātus, lai labāk saklausītu skolotāju teikto un iekļautos vienaudžu kolektīvā. Vairāku gadu laikā LMT ieguldījums dzirdes veselības uzlabošanā Latvijā pārsniedzis pusmiljonu latu.