Likt datoram rikšot ar SSD atmiņu.

Cietā diska pēctecis ieņēmis apdzīšanas joslu. [b]Hanovere, 09.11.2009.[/b] Vecajam labajam datora cietam diskam uzradies konkurents,tā saucamās, SSD (solid-state drive) atmiņas, kas sastāv no zibatmiņas – ir ātrākas, klusākas un robustākas. Taču jāsaka, ka tās ir arī dārgākas un dažreiz sarežģītāk lietojamas, vēsta kāds žurnāla Computermagazin c’t 24/09 izdevuma raksts.


Aizstājot cieto disku ar SSD, tiek radīts brīnums. Sistēma startē divas reizes ātrāk, reaģē uzreiz, daudz kas strādā vienkārši raitāk. SSD strādā bez skaņas un ir bezjūtīgas attiecībā uz satricinājumiem. Turklāt tām ir nepieciešams maz strāvas un šādā kombinācijā ir ideālas klēpjdatoriem.
Lielākais “āķis” šobrīd ir augstā cena. Ja par 1GB atmiņas uz parastā cietā diska šobrīd jāmaksā seši centi, tad tāda pati kapacitāte uz SSD atmiņas izmaksā vismaz EUR 2.50. “Tādēļ galda datoram “atmaksājas” kombinācija apvienojot abas tehnikas,” skaidro c’t-experts Boi Feddern. “Tādā veidā uz SSD ar nelielu kapacitāti saglabā tikai lietotājsistēmu un priecājamies par ātru saknēšanās (boot) procesu pēc datora ieslēgšanas, visas pārējās programmas un faili nonāk uz lēta cietā diska.”
Pagaidām, tomēr, trūkst ilgstošas pieredzes ar SSD, pielietojot jauno tehniku sevišķi rūpīgi vajadzētu dublēt savus failus, saglabājot tos uz citiem datu nesējiem. Ne tikai nolietojums, bet arī slikti programmatūras atjauninājumi reizēm var novest pie datu zuduma – problēma, kas vairākkārt jau ir parādījusies.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us