Lietotne Zoom kļuvusi drošāka

COVID -19 krīze ir radījusi milzīgu lietotāju pieplūdumu video konferenču lietotnei Zoom, taču tā ir saskārusies ar vairākām drošības un privātuma problēmām. Iepriekš ir ziņots par “Zoom bombardētājiem” un video čatiem, kas nopludināti tiešsaistē, tādēļ uzņēmums pašreiz saskaras ar šīs straujās izaugsmes skarbo ietekmi.

Pagājušajā nedēļā vairākām skolām tika aizliegts izmantot Zoom attālinātajām mācībām. Arī kompānija Google aizliegusi darbiniekiem izmantot šo lietotni savos darba datoros.

Tas licis sarosīties arī Zoom sāncenšiem. Microsoft sācis reklamēt savus Teams video zvanu drošības datus, un Google publicējusi bloga ierakstu, cildinot Google Meet video konferenču pakalpojumu.

Nav nekāds pārsteigums, ka cilvēki uztraucas par Zoom drošību, taču jāatzīst, ka kompānijas atsaucība līdz šim ir bijusi iespaidīga. Tā nemēģina noslēpt savas drošības problēmas. Tieši pretēji, problēmas, ar kurām saskārās Mac un Windows lietotāji, tika atrisinātas ļoti ātri.

Zoom dibinātājs un izpilddirektors Ēriks Juaņs ir atvainojies lietotājiem, un tagad firmas mērķis ir padarīt pakalpojumu daudz drošāku. Citiem vārdiem sakot, lietotājiem tik ļoti nav jāsatraucas, jo drošība un konfidencialitāte šajā lietotnē tagad ir iebūvēta automātiski.

Lūk, dažas no galvenajām izmaiņām, kas ir veiktas Zoom lietotnē:

Zoom sapulces veidotājiem pieejamas vairākas vadīklas, tostarp jauna opcija ar nosaukumu “Security

8. aprīlī tika izziņotas Zoom izmaiņa ar nosaukumu “Security” jeb “drošība”, kas ļaus video konferences veidotājam operatīvi rīkoties, tādos gadījumos kā Zoom bombardēšana, slēdzot sapulci vai noņemot dalībniekus. Tas arī ierobežos tos, kuri piedalās sapulcē. Viņiem nebūs iespējams koplietot savus ekrānus vai pārdēvēt sevi.

Lūk, video, kur parādīts, kā tas darbojas:

Tajā pašā laikā pēc noklusējuma ir ieslēgta funkcija “Waiting Room” jeb “gaidīšanas telpa”. Tas nozīmē, ka sapulces veidotājam ir manuāli jāielaiž viesi sapulcē, tā palīdzot novērst Zoom bombardētāju pēkšņu pieslēgšanos konferencei.

Vairs netiks parādīti sapulču ID 

Daudzi cilvēki COVID-19 pandēmijas laikā plaši izrāda savas tikšanās vai sarunas ar draugiem sociālajos medijos. Taču, par nelaimi, ne visi aizēno konferences ID numuru – pat Apvienotās Karalistes premjerministrs Boriss Džonsons. Pastāv liels risks, atklājot sapulces ID, jo tas var ļaut nelūgtiem viesiem iekļūt videosapulcē.

Šī iemesla dēļ Zoom vairs nerādīs sapulces ID. Tā vietā visu sapulču virsraksti būs uzraksts “Zoom”, lai cilvēki varētu turpināt publicēt savus ekrānus tiešsaistē. Šeit gan būtu vērtīgi arī apgriezt attēlu, lai izvairītos no citu ikonu rādīšanas savā datorā, piemēram, pārlūkprogrammas. To hakeri varētu izmantot kā informāciju, kas palīdzētu jums piekļūt.

Zoom pieņēmuši darbā bijušo Facebook CSO Aleksu Stamosu kā drošības konsultantu

Tas notika pēc tam, kad viņš bija publicējis vairākus tvītus, apspriežot Zoom drošības problēmas un sīki izklāstot, kā firmai vajadzētu reaģēt. Kādā bloga ierakstā Stamoss aprakstījis, kā saņēmis telefona zvanu no Zoom dibinātāja un vadītāja Ērika Juaņa, kurš lūdzis viņam palīdzēt pilnveidot firmas drošību un privātumu.

Zoom nebūs jaunu funkciju, jo primāri tā koncentrēsies uz drošību

Zoom tikai pirms nedēļas paziņoja, ka tā iesaldēs visas jaunās funkcijas, lai koncentrētos uz drošību. Tas notika pēc tam, kad tikai dažu mēnešu laikā Zoom lietotāju skaits palielinājās no 10 miljoniem līdz 200 miljoniem. COVID -19 laikā šī ir jau izplatīta prakse. Arī Google un Microsoft paziņojuši, ka atliek Chrome un Edge pārlūkprogrammu jauno funkciju izstrādi, lai primāri koncentrētos uz drošību.

Vai pēc nedēļām ilgiem drošības uzlabojumiem Zoom ir pietiekami droša lietotne?

Nav šaubu, ka Zoom veikuši vairākas darbības, lai mēģinātu padarīt tā pakalpojumu drošāku. Vai ir jau par vēlu? Varbūt dažiem, bet, iespējams, Zoom ir pelnījis vēl vienu iespēju. Taču jāņem vērā, ka tā vēl nav tik droša, tāpēc nebūtu ieteicams to izmantot ļoti privātām sanāksmēm.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us