Lielbritānija un sabiedrotie atklāj Krievijas hakeru uzbrukumus COVID-19 vakcīnu izstrādei

ASV, Lielbritānijas un Kanādas iestādes norādījušas, ka Krievijas izlūkdienestu hakeri veic uzbrukumus organizācijām, kas ir iesaistītas COVID-19 vakcīnu izstrādē.

Lielbritānijas Nacionālais kiberdrošības centrs (NCSC) ceturtdien izdotajā paziņojumā izklāstīja uzbrukumus. NCSC uzskata, ka vainīgie ir APT29, kas pazīstami arī kā “Hercogi” un “Mājīgais Lācis”. Tā ir spiegošanas organizācija, kas, iespējams, ir saistīta ar Krievijas izlūkdienestiem. Vairākas partneru aģentūras atbalsta šo ziņojumu, teikts konsultatīvajā paziņojumā, tostarp Kanādas Sakaru drošības iestāde, ASV Iekšzemes drošības departaments, Kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra (CISA) un Nacionālā drošības aģentūra.

NCSC uzskata, ka hakeri vāc COVID-19 pētījumus, ieskaitot informāciju par vakcīnu izstrādi.

Lielbritānijas ārlietu sekretārs Dominiks Raabs uzsver, ka šāda rīcība ir pilnīgi nepieņemama. “Kamēr citi ar neapdomīgu izturēšanos realizē savas savtīgās intereses, Lielbritānija un tās sabiedrotie turpina smagu darbu, meklējot vakcīnu un aizsargājot globālo veselību.”

Lielbritānija turpinās cīnīties pret tiem, kas veic šādus kiberuzbrukumus, un sadarbosies ar mūsu sabiedrotajiem, lai vainīgos sauktu pie atbildības,” sacīja Raabs.

Saskaņā ar NCSC ziņojumu APT29 savā hakeru darbībā izmanto dažādus instrumentus un tehnikas. “Grupa bieži izmanto publiski pieejamus resursus, lai veiktu plašu skenēšanu un ekspluatāciju pret neaizsargātām sistēmām, iespējams, cenšoties iegūt autentifikācijas datus, lai nodrošinātu turpmāku piekļuvi,” teikts paziņojumā. Domājams, ka hakeri glabā lielu skaitu ielogošanās informācijas.

Kad APT29 ir sasnieguši mērķa organizācijas, grupa “izvieto pielāgotu ļaunprogrammatūru …, lai turpinātu darbības upura sistēmā”.

Pieaugot COVID-19 gadījumiem visā pasaulē, vairākas valstis ir brīdinājušas par starptautiskiem kiberuzbrukumiem, kas vērsti uz medicīnisko izpēti. Maijā ASV varasiestādes oficiāli apsūdzēja Ķīnu par centieniem finansēt un uzlauzt informāciju par koronavīrusa vakcīnām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us