LG Electronics 2011.gada 2. ceturkšņa finanšu rezultāti

LG Electronics (LG) šodien informēja par finanšu ieņēmumiem šī gada otrajā ceturksnī (neauditētie rezultāti par trīs mēnešu periodu, kas noslēdzās 2011.gada 30.jūnijā, pamatojoties uz IFRS starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem). Uzņēmuma neto peļņas rādītāju izmaiņas liecina par pakāpeniskiem un stabiliem uzlabojumiem, kā arī izmaksu optimizācijas pasākumu sekmīgu īstenošanu.

[b]Pārdošanas apjomi un peļņa[/b]
LG 2011. gada otrā ceturkšņa ieņēmumi ir 13,3 miljardi ASV dolāru, uzrādot 9,3 % pieaugumu, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni. Pēc diviem secīgiem ceturkšņiem, kas nesa zaudējumus, LG izdevies mainīt notikumu gaitu un uzrādīt neto peļņu 99,6 miljonu ASV dolāru apmērā. LG pamatdarbības peļņa šajā ceturksnī bijusi 145,8 miljoni ASV dolāru, kas ir par 21% lielāka nekā pagājušajā ceturksnī un par 25% lielāka nekā pagājušā gada otrajā ceturksnī. Tas sasniegts, pateicoties labiem rezultātiem televizoru tirdzniecībā un samazinātiem zaudējumiem tālruņu tirdzniecībā.

[b]LG Home Entertainment Company[/b] pārdošanas apjomi, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, auguši par 2,7 %, sasniedzot 5 miljardus ASV dolāru. Tas panākts, pateicoties augstākiem ieņēmumiem LED LCD televizoru, kā arī jauno CINEMA 3D televizoru kategorijā un vispārējai izaugsmei jaunattīstības tirgos. LG HE Company otrā ceturkšņa pamatdarbības peļņa bija 83 miljoni ASV dolāru, kas ir par 10 % vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Tas sasniegts, pateicoties labākam izstrādājumu piedāvājumam un izmaksu optimizācijai. Paredzams, ka pārdošanas apjomi turpinās pieaugt, pateicoties arvien augošajai interesei par CINEMA 3D televizoriem, kas aprīkoti ar Film Patterned Retarder (FPR) tehnoloģiju, kā arī viedajiem televizoriem.

[b]LG Mobile Communications Company[/b] otrā ceturkšņa pārdošanas apjomi sasnieguši 3 miljardus ASV dolāru, kas ir par 11,6% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Par spīti zaudējumiem 49,8 miljonu ASV dolāru apmērā, ienākumi būtiski uzlabojušies, samazinot zaudējumu apjomu uz pusi, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Uzņēmums turpina nostiprināt konkurētspēju globālajā tirgū, piedāvājot plašu viedtālruņu klāstu un ieguldot līdzekļus jaunu produktu izstrādē un attīstībā.

[b]LG Home Appliance Company[/b] laika posmā no 2011. gada aprīļa līdz jūnijam uzrādījis rekordlielu ceturkšņa pārdošanas apjomu 2,7 miljardu ASV dolāru apmērā, kas ir par 6,9 % vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 6 % vairāk nekā 2010. gada otrajā ceturksnī. Tas panākts, pateicoties nozīmīgam pārdošanas apjoma pieaugumam attīstības tirgos. Lai gan ieņēmumi palielinājušies un ievērojami paplašināts piedāvājums, 47,1 miljonu ASV dolāru lielā pamatdarbības peļņa atspoguļo arī izejmateriālu izmaksu pieaugumu, Korejas vonas kursa izmaiņas, kā arī konkurences pieaugumu. Home Appliance Company otrajā pusgadā plāno nostiprināt tirgus līdera pozīcijas, laižot klajā energoefektīvākus un viedākus izstrādājumus, kā arī turpinot samazināt izmaksas.

[b]LG Air Conditioning and Energy Solution Company[/b] otrajā ceturksnī uzrādījis ieņēmumu pieaugumu 29,2 % apmērā, salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, un 15,3 % apmērā, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada otro ceturksni. Ieņēmumi sasnieguši 1,7 miljardus ASV dolāru, pateicoties izstrādājumu kvalitātes uzlabošanai, kā arī jauniem un funkcionāliem produktiem. Uzņēmuma pamatdarbības peļņa bija 40,6 miljoni ASV dolāru, kas ir par 13 % lielāka nekā iepriekšējā ceturksnī. Pamatdarbības peļņas rādītājs sasniedzis 2,3 %, ņemot vērā izejmateriālu izmaksu pieaugumu, kā arī ārvalstu valūtas maiņas kursus. Lai gan šai sezonai raksturīgi salīdzinoši mazāki pārdošanas apjomi, galvenajos stratēģiskajos reģionos tiek prognozēts pieprasījuma pieaugums.

[b]2011. gada 3. ceturkšņa darbības virziens un prognozes[/b]
Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada trešo ceturksni, LG Electronics 2011. gada trešajā ceturksnī prognozē izaugsmi, ko nodrošinās jauni un daudzveidīgi izstrādājumi. Arī ilgtermiņā uzņēmums turpinās uzlabot ienesīguma rādītājus, veicot inovatīvus izmaksu samazināšanas pasākumus un stratēģiskus ieguldījumus kā esošajās, tā arī jaunajās darbības jomās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us