Latvijas Tele2 pērn bijis viens no pelnošākajiem uzņēmumiem Tele2 AB Grupā

Mobilo sakaru operators Tele2 2010.gadā uzrādījis stabilu finanšu sniegumu un ievērojamus sasniegumus sakaru kvalitātes pilnveidošanā un servisa līmeņa nodrošināšanā klientiem. Pērn Tele2 apgrozījums bija 93,6 miljoni latu, bet peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA sasniedza gandrīz 30 miljonus latu. Salīdzinājumā ar 2009.gadu uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 13%, bet peļņa – par 15%.

Apgrozījuma un peļņas no pamatdarbības samazinājums saistīts ar starpsavienojuma tarifu izmaiņām saskaņā ar ES prasībām un aso konkurenci mobilo sakaru nozarē. Nemainīgu starpsavienojuma tarifu gadījumā Tele2 pērnā gada apgrozījuma samazinājums būtu vairāk nekā uz pusi mazāks, t.i., par 6%.

“Arvien pieaugošā klientu aktivitāte telekomunikāciju nozarē vieš optimismu par Latvijas ekonomikas pakāpenisku atlabšanu. Kopumā 2010.gads telekomunikāciju nozarē bija stabilizācijas periods. Pērn Tele2 samazināja izmaksas par 35%, tādējādi ievērojami uzlabojot darba efektivitāti. Tāpat EBITDA rentabilitātes rādītājs tika saglabāts 32% apmērā, kas nodrošinās uzņēmuma veiksmīgu ilgtermiņa attīstību. Jau pērnā gada otrajā pusē novērojām pozitīvas tendences, kas ļauj prognozēt Tele2 turpmāku izaugsmi un plānot apgrozījuma pieaugumu 2011.gadā,” saka Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

2010.gada beigās Tele2 klientu skaits sasniedza 1 026 682. Pēdējo divu gadu laikā uzņēmuma kopējais klientu skaits ir svārstījies 3-4% robežās, kas norāda uz klientu skaita stabilizāciju. Turklāt salīdzinājumā ar Tele2 kopējo klientu skaitu – pusi Latvijas iedzīvotāju – šādas izmaiņas ir vērtējamas kā minimālas.

Pērnā gada rezultāti liecina, ka Tele2 ir nostiprinājis klientiem izdevīgākā mobilā operatora statusu – Tele2 vidējais apgrozījums uz vienu klientu ir par 28% mazāks nekā LMT un 19% nekā Bite. Neskatoties uz Tele2 vidējā apgrozījuma uz vienu klientu kritumu, norunāto minūšu skaits ir audzis par 24% un datu apjoms par 165%.

„Latvijā joprojām ir daudz cilvēku un uzņēmumu, kas pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem. Pērn Tele2 vidējo minūtes cenu samazināja par 34%, nodrošinot saviem klientiem vienus no lētākajiem mobilo sakaru tarifiem Eiropas Savienībā. Pēdējo divu gadu laikā Tele2 kapitālieguldījumi sasniedza 17 miljonus latu, uzstādot 180 bāzes stacijas visā Latvijas teritorijā. Šogad plānojam būtiski palielināt kapitālieguldījumu apjomu, veicot saprātīgas investīcijas tīkla infrastruktūras attīstībā un efektīvi plānojot 3G tīklu. Tele2 komanda ir apņēmības pilna piedāvāt klientiem unikālu kombināciju Latvijā – augstāko sakaru kvalitāti par zemāko cenu,”
piebilst V.Vancovičs.

Turpmākajos gados Tele2 mērķis ir palielināt tirgus daļu gan privātajā, gan uzņēmumu sektorā, kā arī saglabāt līdera pozīcijas priekšapmaksas pakalpojumu segmentā.

Desmit veiksmīgas darbības gados Latvijā Tele2 kapitālieguldījumi sasnieguši 145 miljonus latu, nodrošinot sakaru tīkla pārklājumu 99,6% iedzīvotāju. Kopš dibināšanas Tele2 valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 150 miljonus latu. 2010.gada laikā Tele2 izveidoja kvalitatīvu un cenas ziņā izdevīgāku uzziņu dienestu 8811, kā arī Latvijā pirmo telekomunikāciju interneta veikalu ar bezmaksas piegādi visā Latvijā. Pērn Tele2 tika atzīts par produktīvāko uzņēmumu telekomunikāciju nozarē. Tele2 ir arī viens no klientu uzslavētākajiem mobilo sakaru operatoriem.

Plašāka informācija par Tele2 un Tele2 AB Grupas 2010.gada finanšu rezultātiem ir pieejama http://www.tele2.com/explore-our-financials.html.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us