Latvijas skolēni otrreizējai pārstrādei sakrāj 7686 sulu pakas

Kopš oktobra sākuma visās Latvijas skolās norisinās interaktīvā Tetra Pak sulu paku spēle www.istasula.lv, kuras mērķis ir izglītot un veicināt atkritumu šķirošanu otrreizējai pārstrādei. Šobrīd skolēni jau sakrājuši 7686 izlietotas sulu pakas divu nedēļu laikā. Kopumā Tetra Pak sulu paku spēlē iesaistījušies 4770 skolēni no 102 Latvijas skolām.

Uzvarētāju komanda, kura sakrās un reģistrēs visvairāk sulu pakas un uzcels augstāko „virtuālo torni”, balvā iegūs privātu grupas Musiqq koncertu. Uz koncertu tiks uzaicinātas arī 4 komandas ar labākajiem rezultātiem.
Interaktīvā sulu paku krāšanas spēle ir viena no aktivitātēm, kas tiek īstenota Tetra Pak projekta Zaļais rudens ietvaros, un tajā aicinātas piedalīties visas Lietuvas, Igaunijas un Latvijas skolas.

Tetra Pak sulu paku spēles mērķis ir izglītot sabiedrību un veicināt atkritumu šķirošanu skolās. Tetra Pak sulu paku spēle norisināsies līdz 2011.gada 11.decembrim, un tās laikā klašu komandām būs uzdevums – sacensties savā starpā, sakrājot pēc iespējas vairāk sulu, nektāru un sulu dzērienu Tetra Pak iepakojumus.

Starp līderiem klases no Liepājas, Daugavpils un Skrundas
Kopš Tetra Pak sulu paku spēles sākuma starp vadošajām komandām izvirzījušās J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas 8.a klase, Daugavpils 12.vidusskolas 12.b klase, Skrundas vidusskolas 8.b klase, Preiļu 1.pamatskolas 9.a klase un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6.b klase.
Līga Martinsone, Tetra Pak pārstāve vides jautājumos Baltijā: „Esam gandarīti, ka skolās par Tetra Pak sulu paku spēli ir liela interese, ko apliecina lielais dalībnieku skaits. Turklāt jāatzīmē, ka dalībnieku vidū ir visdažādākā vecuma bērni – gan no sākumskolas, gan no vidusskolas klašu grupas, lai gan jaunāko klašu komandas ir atsaucīgākas.”

Visaktīvākie dalībnieki no Kurzemes un Rīgas reģiona

Tetra Pak sulu paku spēles organizatori norāda, ka lielākā atsaucība līdz šim saņemta tieši no Kurzemes un Rīgas reģiona izglītības iestādēm. Īpaši aktīvas ir skolas no tādām pilsētām kā Jelgava, Liepāja, Kuldīga, Ogre, Preiļi, Tukums un Rīga.

Līga Martinsone: „Mēs ceram un ticam, ka skolēnu izpratne par atkritumu šķirošanas un otrreizējas pārstrādes nepieciešamību saglabāsies arī pēc Tetra Pak sulu paku spēles. Pat, ja tikai daži desmiti ģimeņu projekta laikā sāks šķirot atkritumus otrreizējai pārstrādei, būsim gandarīti par rezultātu.”
Interaktīvās spēles organizatori atgādina, ka Tetra Pak sulu paku spēles noslēgumā skolās sakrātie iepakojumi tiks nodoti otrreizējai pārstrādei „Līgatnes Papīrfabrikā”.

Tetra Pak iepakojumu pārstrāde

Lielāko Tetra Pak iepakojuma daļu veido kartons (vairāk nekā 70%), kas savienots ar polietilēnu un alumīnija foliju, lai padarītu to funkcionālu un drošu šķidrumu uzglabāšanai.
Projekta Zaļais rudens laikā sabiedrība un visas Latvijas skolas tiek aicinātas šķirot izlietotos Tetra Pak iepakojumus, piedaloties skolu kampaņā – Tetra Pak sulu paku spēle.
Iepakojuma pārstrādes procesā kartons tiek atdalīts no polietilēna un alumīnija. Attiecīgi no kartona „Līgatnes papīrfabrika“ ražo izturīgu materiālu, kas tiek izmantots dažādu produktu, piemēram, papīra maisu ražošanai.
Organizatori aicina visas Latvijas skolas piedalīties Tetra Pak sulu paku spēlē: reģistrēt klašu komandas www.istasula.lv un sacensties par galveno balvu – privāto grupas Musiqq koncertu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us