Latvijas IT uzņēmumu izstrādātajiem produktiem liels eksporta potenciāls

No š.g. 9. līdz 12.jūlijam Amsterdamā, Nīderlandē norisinājās gadskārtējā informācijas tehnoloģijas uzņēmumu konference un izstāde “MicroStrategy World 2012”, kas pulcēja vairāk nekā 30 valstu IT uzņēmumus, kas specializējas biznesa datu analīzē. Viņu vidū bija arī uzņēmuma FMS pārstāvji, kuru novērotās tendences un pieredze liecina – arī Latvijas uzņēmumiem ir liels potenciāls ielauzties šajā tirgū.

Biznesa datu analīzes tirgus šobrīd ir viens no visstraujāk augošajiem IT jomā. Organizācijas visā pasaulē meklē un ievieš aizvien jaunus risinājumus, kas ļauj veikt detalizētu datu analīzi un identificēt tendences biznesa procesu optimizēšanai un efektīvai resursu plānošanai un izlietošanai. Tādi pasākumi kā “Microstrategy World 2012” uzņēmumiem piedāvā platformu sekmīgai ārvalstu partneru piesaistei un produktu virzīšanai starptautiskajā tirgū, liecina FMS pieredze.

„Daudzās jomās ir specializēti risinājumi, tai skaitā datu analīzes jomā, un Latvijas IT uzņēmumiem arī ir iespēja izveidot nišas produktus”, uzsver FMS valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs.

FMS izstādē prezentēja uzņēmuma izstrādātā rīka “WriteBack Plugin” uzlaboto versiju un risinājumu uzņēmumu budžeta plānošanai un izpildes kontrolei. “WriteBack Plugin”, kas jau saņēmis atzinīgu vērtējumu datu analīzes risinājumu izstrādātāju vidū, ir pasaulē vadošās datu analīzes programmatūras „MicroStrategy” integrēts paplašinājums. Tas paver vēl nebijušas iespējas veidot interaktīvas atskaites uz “MicroStrategy” bāzes, nodrošinot tādus organizācijas darbības atbalsta risinājumus kā budžeta plānošana un prognozēšana, pašizmaksas aprēķins, darba laika uzskaite, datu kvalitātes uzturēšana un citus, veicinot biznesa analīzes produktivitāti un samazinot biznesa analīzes risinājumu IT uzturēšanas izmaksas.

[img]/images/upload/20120720002821.jpg[/img]

Atbilstoši FMS novērotajām tendencēm “MicroStrategy World 2012” laikā biznesa datu analīzē aizvien lielāku nozīmi iegūst risinājumi uz mobilajām iekārtām. Pašlaik FMS klientu vidū datu analīzes risinājumi uz mobilajām iekārtām nav populāri, taču, domājot par biznesa attīstību, tieši šajā virzienā būtu jāraugās Latvijas uzņēmējiem.

“Dalība “MicroStrategy World 2012” ļāva mums ne tikai iegūt vērtīgus kontaktus un piesaistīt potenciālo partneru uzmanību, bet arī pārliecināties par virzienu, kādā jāstrādā. Iespējams, sāksim ar “WriteBack Plugin” funkcionalitātes paplašināšanu, lai to var lietot arī uz mobilajām iekārtām,” atklāj Jāni Bergs.

“WriteBack Plugin” jau guvis starptautisku atzinību un tā priekšrocības novērtē partneri visā pasaulē. Interesi kļūt par FMS partneriem konferencē izteica uzņēmumi no Indonēzijas, Beļģijas, Nīderlandes, Ungārijas un citām valstīm.

Līdz šim FMS izveidojušās partnerattiecības ar „WriteBack Plugin” izplatītājiem Eiropā – Zviedrijā, Turcijā, Polijā, Ukrainā, Lielbritānijā, Itālijā, kā arī ASV, Austrālijā, Jaunzēlandē un Āzijā, kā arī ir uzsāktas sarunas par sadarbību ar Dienvidāfrikas uzņēmumiem.

FMS pārstāvju dalību “MicroStrategy World 2012” līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds projekta „Latvijas IT uzņēmumu attīstība ārvalstu tirgos” ietvaros (līg.nr.: L-ĀTA-12-0907).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us