Latvijas IKT gada balvai iesniegti vairāk nekā 30 pieteikumi

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) gada balvai „Platīna pele 2011” saņemts 31 pieteikums, kas krietni pārsniedz iepriekšējos gados balvai pieteikto projektu skaitu.

Kopumā četrās „Platīna pele 2011” kategorijās, ieskaitot jaunās nominācijas „Labākais IT vadītājs/ IT projektu vadītājs” un „Labākā e-pašvaldība”, saņemts 31 pieteikums.

„Pieteikumu skaita palielināšanās un aktīva pretendentu ieteikšana IT projektu vadības nominācijā vēlreiz pierāda, ka mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un sistēmu loma gan valsts un pašvaldību, kā arī privātajā sektorā kļūst arvien nozīmīgāka. Bez IKT nav iedomājama neviena uzņēmuma vai iestādes ikdiena un, protams, nozares profesionāļu izteikta atzinība ir svarīgs novērtējums ikvienam speciālistam,” pieteikumu kāpumu skaidro Signe Bāliņa, Dr. oec., Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.

Pretendentu vidū ir vairākas pašvaldības, kas nominācijām pieteikušas gan jaunizveidotas informācijas sistēmas, gan ieviestus e-pakalpojumus. Tāpat balvai pieteikti valsts un pašvaldību iestāžu IT risinājumi, interneta iepirkšanās portāli un banku veidoti jauni tiešsaistes pakalpojumi.

Tuvāko nedēļu laikā katrā nominācijā tiks izvēlēti trīs finālisti un informācija tiks publiskota LIKTA mājas lapā. Pieteikumus izvērtēs kompetenta nozares profesionāļu žūrija, kuras sastāva ir nozares eksperti – IKT drošības un finanšu speciālisti, kā arī mediju pārstāvji. Žūrijai uzticēts izvērtēt visus iesniegtos pieteikumus un to atbilstību balvas nolikuma prasībām. Par finālistiem nominācijai „Labākais IT vadītājs/ IT projektu vadītājs” varēs ikviens balsot arī vadošajā biznesa portālā db.lv.

Latvijas IKT balvas „Platīna pele 2011” mērķis ir celt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos e-pakalpojumus un projektus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Tā vienlīdz ir arī iespēja informēt sabiedrību par plašo Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu piedāvājumu, potenciālu, kā arī izcelt priekšrocības, ko tās sniedz valsts pārvaldei, sabiedrībai, uzņēmumiem un organizācijām.

Pretendentus šogad varēja pieteikt nominācijās „E-pārvalde un e-pakalpojumi”, „E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem” un „Labākais IT vadītājs/IT projektu vadītājs”. Savukārt sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pašvaldības tika aicinātas kandidēt īpašajai balvai – „Labākā e-pašvaldība”.

„Platīna pele 2011” tiks pasniegta 13. gadskārtējā LIKTA konferencē, kas norisināsies šā gada 29. novembrī, viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia. Dalību konferencē, kurai šogad dots nosaukums „Digitālā Latvija – Sprīdītis vai pasaules pilsonis? Latvijas IKT nozares potenciāls 2012” var pieteikt LIKTA mājas lapā www.likta.lv. Konferences galvenais partneris ir AS RIX Technologies, savukārt partneri ir SIA Lattelecom, SIA Microsoft Latvia, SIA FMS un VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us