Latvijas iedzīvotājiem ir vairāk kiberbaiļu nekā citiem eiropiešiem

Saskaņā ar Eirobarometra pētījumu, kas martā veikts Eiropas Savienības dalībvalstu iemītnieku vidū, Latvijas iedzīvotāji vairāk baidās no kiberapdraudējumiem nekā pārējie eiropieši. Vislielākās raizes rada incidenti, kas saistīti ar kontroles zudumu pār personas datiem, un sastapšanās ar nevēlamu informāciju internetā.

68% Latvijas iedzīvotāju (61% visu Eiropas Savienības iedzīvotāju) biedē konfidenciālas informācijas zādzības iespēja, kad nelabvēļi nozog personas datus un izmanto tos pirkumu veikšanai internetā. 68% (51%) baidās nejauši saskarties ar bērnu pornogrāfiju. Un 64% (49%) baidās kļūt par interneta krāpšanas upuriem, kad nopirktā prece neatbilst aprakstam, ir viltota vai netiek piegādāta.

Turklāt tikai 33% no Latvijas iedzīvotājiem, kas piedalījās aptaujā, uzskata, ka ir labi informēti par kiberapdraudējumiem.

«Diemžēl ne visi lietotāji zina uzvedības noteikumus internetā. Mēs iesakām iegūt pēc iespējas vairāk informācijas par interneta drošību, neklikšķināt uz apšaubāmām saitēm ar vilinošiem piedāvājumiem un izmantot kompleksos aizsardzības risinājumus, kuru sastāvā ir iekļauti, piemēram, virtuālā klaviatūra un vecāku kontrole. Šīs funkcijas nodrošina aizsardzību pret kaitīgajām programmatūrām, kas pārtver ar klaviatūru ievadītos lietotājvārdus, paroles un kredītkaršu numurus, kā arī pret nevēlamu tīmekļa resursu ar «pieaugušajiem» domātu saturu apmeklējumiem,» komentēja Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijas valstīs, Ungārijā, Čehijā un Slovākijā Andis Šteinmanis.

Ar visu Eirobarometra pētījumu par kiberdrošību var iepazīties [url=http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/ebs/ebs_390_fact_lv_lv.pdf]http://ec.europa.eu[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us