Latvijas bibliotēkās atvērs Virszemes televīzijas apmācības punktus

Šodien Lattelecom pasniedza valsts aģentūrai Kultūras informācijas sistēmas desmit televizorus, Virszemes TV dekoderus un citu ciparu televīzijas signāla uztveršanai nepieciešamo tehniku, lai bibliotekāri varētu apmācīt apmeklētājus jaunās tehnoloģijas lietošanā.

Lattelecom sadarbībā ar valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas uzsāk ierīkot Virszemes televīzijas apmācības punktus 10 Latvijas bibliotēku Mācību centros – Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Daugavpilī, Gulbenē, Valmierā, Ventspilī, Preiļos un divus Rīgā.

„Bibliotēkām Latvijā strauji mainās statuss. Šodien blakus grāmatām ir datori, internets, datu bāzes un ciparu televīzija. Bibliotēka ir zināšanu apmaiņas centrs, tāpēc mūsdienīgam bibliotekāram ir jāspēj cilvēkam sniegt informāciju par dažādiem mūsdienu pakalpojumiem, tai skaitā internetu un ciparu televīziju”, norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

„Reģionālie mācību centri, kuri šodien saņem SIA Lattelecom dāvinājumu, pēc savas būtības ir bibliotēku sastāvdaļas, un mēs tajos rīkojam apmācības gan bibliotekāriem, gan iedzīvotājiem par bibliotēkās piedāvāto informācijas tehnoloģiju pakalpojumu lietošanu. Tagad mācību centros bibliotekāriem būs ne tikai iespēja apgūt jauno televizoru un Virszemes TV dekoderu lietošanu un ierādīt to saviem lasītājiem, bet šo tehniku varēs izmantot arī dažādos citos apmācību semināros un izglītības procesā. Mēs varam droši teikt, ka šodien Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas papildina savu piedāvājumu klāstu ar jaunu, vērtīgu un kvalitatīvu pakalpojumu”, par dāvinājumu gandarīts v/a Kultūras informācijas sistēmas direktors Armanda Magone.

„Televīzijas iekārtu dāvinājums reģionālajiem bibliotēku mācību centriem ir vērtīga investīcija sabiedrības izglītošanā, turklāt tam piemīt arī simboliska nozīme. Līdz ar šo dāvinājumu tiek turpināts projektā „Trešais Tēva dēls” uzsāktais bibliotēku attīstības un bibliotekāru apmācības darbs, un šajā gadījumā tas notiek ne vairs ar Geitsu fonda finansējumu, bet procesā ar saviem resursiem iesaistījušies Latvijas uzņēmēji, kuri izpratuši bibliotēkas lomu sabiedrības izglītošanā, sociālās spriedzes mazināšanā un vienlīdzīgas pieejas informācijai nodrošināšanā visiem Latvijas iedzīvotājiem”, dāvinājuma nozīmību akcentēja Kultūras ministrs Ints Dālderis.

Jau šobrīd Lattelecom sadarbībā ar Baltijas Datoru Akadēmiju un valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas veic bibliotekāru izglītošanu par interneta un televīzijas iespējām informācijas laikmetā. Šobrīd 1800 Latvijas bibliotekāri tiek sagatavoti konsultēt par šo tehnoloģiju lietošanu Latvijas iedzīvotājus.

Pārbaudi, vai tev jau ir pieejama Lattelecom televīzija

Kā pieslēgt Lattecom Optisko internetu

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Optiskā interneta pieslēgumam internetā (ja tava adrese atrodas Optiskā interneta pieslēgumu zonā) un papildināt savu interneta pieslēgumu no Lattelecom Mājas pieslēguma uz Lattelecom Optisko internetu.

Ja tu vēl nēesi Lattelecom klients tu jebkurā brīdī vari pieteikties ātrākajam internetam Latvijā ar ātrumu līdz 500Mbit/s.

Pieteikties Lattecom Optiskam internetam

Kā pieslēgt Lattelecom Interaktīvo televīziju

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Interaktīvās televīzijas pieslēgumam internetā un papildināt savu esošo pieslēgumu ar Lattelecom Interaktīvo televīziju un skatīties 67 populārākos TV kanālus.

Pieteikties Lattelecom Interaktīvai televīzijai

Šeit arī ir pieejama Lattelecom:

Interneta pieejamības pārbaude
Pēc telefona vai adreses

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us