Latvijā uzlabojusies mobilo sakaru kvalitāte

Mobilo sakaru kvalitāte Latvijā ir uzlabojusies, un jau trešo gadu pēc kārtas Tele2 ir līderis runas pārraides kvalitātē, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pērnā gada elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskats. Tele2 izmanto GSM tīklā modernākās tehnoloģijas un uzbūvējis efektīvu un plašu tīklu visā Latvijas teritorijā, tādējādi saviem klientiem nodrošinot labāku runas pārraides kvalitāti nekā citi operatori.

“Mobilo sakaru kvalitāte Latvijā ir viena no labākajām Eiropā, turklāt mums ir arī vieni no lētākajiem tarifiem. Kvalitāte turpinās uzlaboties, bet iedzīvotāji to neizjutīs vairs tik kardināli,” uzskata Tele2 tehniskais direktors Ervīns Kampāns. “Pēdējo divu gadu laikā kvalitātes pilnveidošanā ieguldījām 17 miljonus latu un uzstādījām 180 jaunas bāzes stacijas visā Latvijas teritorijā. Mēs esam gandarīti, ka SPRK veiktie mērījumi apliecina mūsu augsto mobilo sakaru kvalitāti. Tā kā Tele2 komanda ir apņēmības pilna arī turpmāk piedāvāt klientiem unikālu kombināciju – augstāko mobilo sakaru kvalitāti par zemāko cenu, arī šogad saglabāsim uzņemto tempu un uzcelsim vidēji divas jaunas bāzes stacijas nedēļā.”

Balss pārraides kvalitāte ir mobilo sakaru būtiskākais parametrs, kas nozīmē to, kādā kvalitātē var dzirdēt sarunas biedra balsi, intonāciju un citas nianses, runājot pa mobilo tālruni. Balss pārraides kvalitāti nosaka tīkla pārklājums un kapacitāte, kā arī balss kodēšanas algoritms, t.i., kā balss tiek pārveidota bitos un baitos, pārraidīta un pārveidota atpakaļ balsī. Jau trīs gadus pēc kārtas Tele2 ir labākā balss pārraides kvalitāte Latvijā, kas panākta izmantojot GSM tīklā jaunāko balss kodēšanas algoritmu AMR-NB un efektīvi plānojot tīkla infrastruktūru.

Līdz šim Tele2 kopējās investīcijas mobilo sakaru kvalitātes pilnveidošanā sasniedz 150 miljonus latu. Tele2 tīkls ir pieejams 99,6% iedzīvotāju, un Tele2 ir izvēlējušies vairāk nekā miljons klientu visā Latvijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us