Latvijā tiks izstrādāta sociālo prasmju platforma «GoBeyond-X»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sociālo zinātņu pētnieki sadarbībā ar Igaunijas mākslīgā intelekta izstrādes uzņēmumu «STACC» sāk jaunas, izglītības industrijai nozīmīgas personības attīstības platformas izstrādi. Digitālā sociālo prasmju platforma «GoBeyond-X» ar mākslīgā intelekta palīdzību stiprinās studentos darba tirgū nepieciešamās kompetences.

«Dodot studentiem uzdevumus, ir būtiski sniegt viņiem ne tikai zināšanas inženierzinātnēs, bet palīdzēt attīstīt arī dažādas sociālās prasmes, piemēram, spēju prezentēt, uzstāties publiski. Tās ir vienas no primārajām kompetencēm, kas pieprasītas darba tirgū,» uzsver Airisa Šteinberga, RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes studiju prodekāne un «GoBeyond-X» (GB-X) projekta zinātniskā vadītāja. 

GB-X idejas radītājs, RTU Rīgas Biznesa skolas asociētais profesors un programmu direktors Klaudio Rivera (Claudio Rivera) jau 15 gadus veiksmīgi attīsta sistēmu, kas ar mentoru atbalstu palīdz jauniešiem izzināt sociālās kompetences un motivē tās attīstīt. Ar mākslīgā intelekta palīdzību sistēmu paredzēts automatizēt, izveidojot platformu, kas kalpos kā personīgais palīgs katram studentam sociālo prasmju un kritiskās domāšanas attīstīšanai. Tā veidos studenta individuālo sociālo prasmju profilu, rādīs progresu un dos ieteikumus attīstībai.

«Viena no lielākajām izmaiņām, ko mēs sagaidām izglītībā, ir mākslīgā intelekta risinājumu ieviešana adaptīvā mācīšanā. Mēs, GB-X komanda, vēlamies būt daļa no šīs jaunās ēras!» uzsver K. Rivera.

Digitālā sociālo prasmju platformas mērķauditorija būs augstākās izglītības iestādes. Ar tās palīdzību augstskolām būs lielākas iespējas attīstīt individuālu pieeju katram studentam, paaugstinot viņu motivācijas un iesaistes līmeni studiju procesā. Tas savukārt palīdzēs mazināt priekšlaicīgu studiju pamešanas problēmu, ar ko saskaras izglītības iestādes visā pasaulē. A. Šteinberga zina teikt, ka studenti, kuri katru dienu velta laiku pašizaugsmei, uzrāda augstākus studiju sasniegumus. Platformu plānots veidot globālam tirgum. 

GB-X izstrāde notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) finansētā projektā. Ir izveidota mājaslapa, notiek tehniskā un zinātniskā izpēte. Mākslīgā intelekta risinājumu izstrāde paredz liela apjoma datu vākšanu un apstrādāšanu. 

Par platformu un tās mērķiem vairāk var uzzināt šeit.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8546/lmt-veicis-vienu-no-pirmajiem-parrobezu-dronu-lidojumiem-pasaule/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us