Latvijā tapusi pirmā attālināti filmētā reklāma

Mobilo sakaru operators “Tele2” kopā ar reklāmas aģentūru “Not Perfect” radījuši Latvijā pirmo televīzijas reklāmas klipu, kur viss gatavošanās un filmēšanas process tika veikts attālināti. Lai nodrošinātu nepieciešamo klipa kvalitāti, ievērojot fizisko distancēšanos, reklāmas aktieri bija filmu industrijas profesionāļi – režisors, operators, gaismotājs, grima māksliniece un viņu ģimenes locekļi. Viņi visi, atrodoties savās dzīves vietās, paši organizēja filmēšanas procesu, attālināti uzklausot režisora un operatora norādījumus.

Reklāmas klips tika uzfilmēts divās dienās, izmantojot vienu kameru. Tā tika nogādāta aktieru dzīves vietās, ievērojot visus drošības pasākumus.

Šī mums bija unikāla pieredze, jo nekas tāds iepriekš Latvijā un, šķiet, arī citviet pasaulē nav darīts. Šajā reizē nebija liels filmēšanas laukums, kur vienlaicīgi darbojas daudz un dažādi speciālisti, lai uzfilmētu klipu. Šoreiz, lai veidotu reklāmu, tika iesaistīti profesionāļi no filmēšanas industrijas, kuri ikdienā parasti stāv kameras otrā pusē un pārzina filmēšanas procesa nianses. Personas, kas bija aktieri, vienlaicīgi arī ņēma līdzdalību klipa filmēšanas tehniskajā procesā, konsultējot viens otru par tām lietām, kur viņi ir profesionāļi. Piemēram, operators, kurš vienā epizodē ir aktieris, citās epizodes konsultēja pārējos, kā pareizi uzstādīt kameru,” atzīmē Tele2 zīmola vadītāja Ilze Žukova. “Mēs ar šo klipu reklamējam ne tikai mūsu mobilo mājas internetu, bet arī parādām, kāda ir pašreizējā dzīve, ievērojot distancēšanos – tā nav apstājusies, bet funkcionē savādāk. Turklāt arī pats klips ir tapis attālināti, izmantojot viedierīču un mobilā interneta sniegtās priekšrocības.

Kā atzīst aģentūras “Not Perfect” radošais direktors un partneris Aleksandrs Bērtiņš, lielākais izaicinājums sagatavošanās posmā bija filmēšanā iesaistītajiem kino nozares speciālistiem piemeklēt atbilstošās lomas un iekārtot filmēšanas lokācijas tā, lai būtu nepieciešamā gaisma. Savukārt filmēšanas laikā sarežģītākais bija šo procesu novadīt attālināti, ņemot vērā režisora norādījumus un tās tehniskās iespējas, kas bija “aktieru” rīcībā viņu mājās. Vienīgā profesionālā lieta bija kamera.

Attālinātā klipa filmēšana parādīja, ka arī reklāmas industrija var un tai vajag pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Daudziem no filmu nozares kolēģiem šobrīd projekti ir apstājušies un mēs esam priecīgi, ka šādā veidā varējām viņus iesaistīt radošā procesā, kur nepieciešamas viņu profesionālās zināšanas, kā arī aktieru dotības,” saka A.Bērtiņš. “Ar šo, savā ziņā eksperimentālo projektu, mēs gribam arī iedvesmot visu filmu industriju domāt jaunus, radošus veidus, kā turpināt strādāt, lai darbs šajos apstākļos neapstātos pilnībā.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us