Latvijā sākas E-prasmju nedēļa

Šodien, Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas sākas E-prasmju nedēļa, kā ietvaros 104 novados un pilsētās notiks vairāk nekā 800 dažādi pasākumi – tostarp, informatīvi semināri, diskusijas un pasākumi IKT uzņēmumos, pašvaldībās, skolās un bibliotēkās, izglītojot iedzīvotājus elektronisko prasmju izmantošanā izglītības ieguvē, karjeras attīstībā, nodarbinātībā, kā arī ikdienā.

Līdz ar E-prasmju nedēļas atklāšanu tiks ieslēgts digitālais skaitītājs, kas ļaus uzskaitīt visus E-prasmju nedēļas dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā. Kā zināms, Latvija pērn bija visaktīvākā Eiropas E-prasmju nedēļas dalībvalsts – iesaistot ap 41 tūkstoti cilvēku visā valstī, – tādēļ arī šogad tiek prognozēta liela iedzīvotāju atsaucība, piedaloties nedēļas pasākumos un lietojot e-pakalpojumus.

E-prasmju nedēļas atklāšanas pirmajā dienā, 26. martā, ES Mājā sākot no plkst. 11.00 notiks politikas veidotāju diskusija ar sociālajiem partneriem, interneta tiešraidē sazinoties ar Latvijas reģioniem. Savukārt, pēcpusdienā būs iespējams sekot interneta tiešraidei no diskusijas „IKT rīki izglītībā”, kur izglītības sektora, IKT industrijas pārstāvji un jaunieši apspriedīs inovatīvu tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Atklāšanā piedalīsies Inna Šteinbuka (Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja), Signe Bāliņa (Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, LIKTA, prezidente) un IKT nozares pārstāvji.

„Nav noslēpums, ka ekonomiskā krīze Eiropā vissmagāk – līdz 10,1% kritumam – skāra iedzīvotājus ar zemām digitālajām prasmēm, kamēr nodarbinātība tehniskajās un augsti e-prasmīgās profesijās pieauga par 3%. Tas nozīmē, ka darbavietas ar zemu e-prasmju līmeni vairs nav pasargātas un tās nav drošas karjeras izvēle, zaudējot arvien pieaugošajam pieprasījumam pēc digitālām kompetencēm. Tieši tāpēc LIKTA, kā vadošā nozares asociācija, ir ļoti gandarīta, ka Latvijā iedzīvotāji aizvien vairāk apzinās digitālo iemaņu nozīmi, kas 21.gadsimtā ir būtisks priekšnoteikums kā kvalitatīvas izglītības iegūšanā, tā arī konkurētspējas palielināšanā darba tirgū. E-prasmju nedēļa ir lielisks veids, kā elektroniskās prasmes apgūt un pilnveidot”, saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Jau ziņots, ka 27. martā norisināsies seminārs uzņēmējiem „E-iespējas uzņēmējiem”, apskatot valsts un privātā sektora piedāvātās e-iespējas uzņēmēju konkurētspējas paaugstināšanai un to saziņai ar valsti, kā arī informējot par IKT apmācību iespējām mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai. Bet 28. martā ir paredzēta konference „E-iespējas iedzīvotājiem”, kurā tiks runāts par šai auditorijai aktuāliem e-pakalpojumiem un prasmēm.

Savukārt, 29. martā pirmo reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks „IKT karjeras diena”, kuras laikā 9. līdz 12. klašu skolēniem būs unikāla iespēja iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. E-prasmju nedēļa noslēgsies nākošo piektdien, 30. martā.

2012. gadā Eiropas E-prasmju nedēļas uzmanības centrā ir jaunieši un viņu karjeras iespējas saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm, kā arī e-prasmēm un IKT risinājumiem mazajiem un mikro uzņēmumiem. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē. E-prasmju nedēļa Latvijā notiks Eiropas iniciatīvas E-skills week 2012 ietvaros, ko organizē Eiropas Komisijas Uzņēmējdarbības un Rūpniecības Direktorāts (DG Enterprise and Industry) ciešā sadarbībā ar Digital Europe un European Schoolnet.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us