Latvijā radīta mobilā lietotne Dia.lv, kas ļauj “izkratīt sirdi”

Dia.lv

Līdz ar Covid-19 pandēmiju aktuālāks kļuvis jautājums par cilvēku garīgo veselību. To apliecina Centrālās statistikas pārvaldes šogad veiktās iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem iegūtie dati. Vairāk nekā puse jeb 52,8% iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem atzinuši, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi viņu garīgo veselību. Kā ziņo Bismart, Latvijā izstrādāta valsts mērogā unikāla mobilā lietotne Dia.lv, kas ļaus ikvienam, kuram tas vajadzīgs, tikt uzklausītam un saņemt emocionālu atbalstu, lai kaut nedaudz risinātu šo problēmu.

Mobilo lietotni gada laikā radījis Latvijā bāzēts uzņēmums Catsy Cat Studio, un tā domāta plašam sabiedrības lokam, jo piedāvā apspriest un izrunāt dažādu tēmu loku. Piemēram, ģimene, draugi, attiecības, darbs, skola, LGBTQ+, sēras, reliģija vai kāda cita tēma, par ko gribas aprunāties. Savu sirdi varēs “izkratīt” un tiks uzklausīts lietotājs jebkurā vecumā ar jebkādu nodarbošanos utml. 

Pati Dia.lv lietojamība nav sarežģīta. Tā pieejama lejupielādēšanai Google Play un App Store lietotņu veikalos. Pēc tam jaunajam lietotājam jāizveido savs profils un būs iespējams saņemt 30 minūšu bezmaksas sarunas laiku. Par nākamajām sarunas minūtēm būs jāmaksā. Lai sāktu sarunu, lietotājam jāizvēlas tēma, kā arī ir iespēja izvēlēties uzklausītāju. 

Dia.lv izstrādātāju pārstāvis Mārtiņš Īviņš norāda, ka nepieciešamību pēc šādas mobilās lietotnes, kas spēj pildīt emocionāla atbalsta funkciju, iepriekš savā dzīvē izjutuši vairāki no Dia.lv radītājiem, atzīstot, ka kādā no dzīves posmiem tā būtu bijusi ļoti noderīga. Redzot, kā pandēmija ietekmē cilvēkus – rada bailes, neziņu, šķelšanos – tika nolemts, ka šis ir īstais laiks, kad aktualizēt un realizēt ideju par šo lietotni. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us