Latvijā „dzimst” jauna sociālā grupa – TV blogeri

Spītējot prognozēm par televīzijas norietu, sociālo tīklu un moderno tehnoloģiju uzplaukums ir sekmējis TV satura patēriņa pieaugumu – televīzijas „renesansi”. Būtisku lomu šajā procesā ieņem „jaundzimusī” sociālā grupa – TV blogeri (talkers), kas strauji veidojas arī Latvijā, liecina mediju aģentūru tīkla „INITIATIVE” globālais pētījums.

Pētījums atklāj, ka vienlaicīgi skatoties televīzijas pārraides un izmantojot sociālos tīklus, radusies jauna, ļoti ietekmīga patērētāju grupa – TV blogeri (talkers). Pārstāvot vairāk nekā pusi no televīzijas skatītājiem vecuma grupā no 16 līdz 54 gadiem, tie dalās ar reklāmām, kas tiem patīk un bieži tās ievieto savu sociālo tīklu profilos, daloties ar zīmola stāstiem un veicinot reklāmu vēstījumus. Līdz ar to pieaug sociālo mediju un televīzijas mijiedarbība, kuru lielā mērā nodrošina tieši TV blogeri, kuri caur sociālajiem medijiem popularizē televīziju.

TV blogeri „dzimst” arī Latvijā. „Šobrīd ir novērota tendence sociālo tīklu lietotājiem dalīties ar redzēto TV saturu, komentēt – „iekurināt diskusijas”. Kā, piemērs, ir „Twitterī” esošie komentāri par raidījumu „Bez Tabu”, „Draugiem.lv” domu biedru grupa „Ugunsgrēka fani” un regulārie komentāri par sporta spēļu norisēm dažādos social mediju kanālos. Šādas izpausmes lielākoties ir atkarīgs no kvalitatīva, interesanta un relevanta satura”, skaidro „INITIATIVE LATVIA” digitālo mediju eksperte Kristīna Hromova.

Sociālajiem medijiem ir ļoti pozitīva ietekme uz televīzijas skatīšanos, jo jaunā televīzijas skatītāju paaudze izmanto sociālos medijus, lai apspriestu TV raidījumu saturu un reklāmas, tādejādi ietekmējot tos, kā arī veidojot savu vienaudžu attieksmi pret konkrētiem zīmoliem.

„Jaunais televīzijas spēks: Kā sociālie mediji atdzīvina televīzijas nākotni” ir jaunākais „INITIATIVE” globālais pētījums, kas, analizējot tā saukto „sociālo” televīziju, pēta televīzijas atdzimšanu, pateicoties jaunajām digitālajām tehnoloģijām un sociālo mediju attīstībai.

Pēdējās desmitgades laikā reklāmas industrijas profesionāļi visā pasaulē prognozēja televīzijas norieta laikmeta sākumu – televīziju pārstāvji un mediju aģentūras meklēja reklāmas risinājumus, kas pārspētu „30 sekunžu” iespējas. „INITIATIVE” pētījums parāda, ka televīzijai ir spoža nākotne. Izmantojot patērētāju tiešsaistes izpētes rīku „The Connections Panel”, „INITIATIVE” izpētīja jaunās paaudzes mediju patēriņu ieradumus Argentīnā, Austrālijā, Kanādā, Ķīnā, Vācijā, Nīderlandē, ASV un Lielbritānijā, lai uzzinātu, kā televīzija un sociālie mediji mijiedarbojas, radot jaunu, efektīvu reklāmas platformu.
Tā vietā, lai aizvietotu televīziju, digitālās tehnoloģijas devušas tai vairāk „ekrānu” un ierīču, kurās pārraidīt gudri. Ņemot vērā sociālo mediju attīstību, tas patiesībā paplašina gan programmas iespējas, gan radošuma iespējas.

Interneta paaudze ir tehnoloģiju adaptētāji un vērtību ietekmētāji (influencers) informācijas telpā, tādēļ pavisam tuvā nākotnē sinerģijas nodrošināšana starp dažādiem medijiem būs neizbēgama un nepieciešama. Savukārt sociālo tīklu iespēju integrācija TV vēl ir tikai sākuma stadijā (Veritweet – Twitter komentāri TV pārraižu laikā) ar potenciālu attīstīties. Līdz šim TV ticis uzskatīts par vienvirziena mediju, līdz ar sociālo tīklu integrāciju šis priekšstats tiek sagrauts un paveras jauns izaicinājums gan TV kanāliem, gan reklāmdevējiem.

„INITIATIVE” ar pētījumu „Jaunais televīzijas spēks” izskaidro, kā televīzija un sociālie mediji nodrošina pārdevējiem sinerģisku tandēmu, kas sniedz negaidītas radošās un mediju iespējas.

„Mēs atklājām un izanalizējām jaunu televīzijas skatītāju grupu, kas pārzina tehnoloģijas un ietekmē zīmolu izvēli un pirkšanas lēmumus ar sociālo mediju palīdzību.” komentē „INITIATIVE LATVIA” vadošais partneris Rihards Frīdenbergs.

Televīzija veicina tiešsaistes saziņu, kas, savukārt, mudina cilvēkus skatīties vairāk televīziju. „INITIATIVE” identificējusi vairākus „atslēgas” rādītājus reklāmdevējiem, kas vēlas izmantot šo plašo, Latvijā vēl neizmantoto resursu:
• Izveidot pilnībā izplānotas TV apspriešanas iespējas pirms, pēc, un, svarīgākais, pārraides laikā.
• Izveidot vairāku ekrānu un elementu izmantošanas iespējas, lai zīmols būtu viegli pārsūtāms un izpētāms.
• Īstenot sociālās komunikācijas stratēģijas, lai uzturētu attiecības ar vērtīgajiem TV blogeriem (talkers).
• Ieguldīt izpētē, lai pierādītu TV blogošanas un zīmolu atpazīstamības vērtību.
• Izmēģināt un apgūt jaunas tehnoloģijas, lai piešķirtu zīmolam „pirmā gājiena” priekšrocības.

Sāra Aivija, „INITIATIVE” viceprezidente, vispasaules komunikācijas plānošanas direktore: „Televīzijas un sociālo mediju sinerģiskais efekts ir tikai iespēju sākums. Interesantākais ir tas, ka televīzija tagad ir centrālais zīmolu pieredzes punkts, kur cilvēki var iesaistīties un radīt paši savu zīmola stāsta versiju vairākos ekrānos. Zīmoli saņem atlīdzību, kad šajā telpā ienāk ar novatorismu. Tā ir aizraujoša iespēja.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us