Latviešu izveidoto mācību sociālo tīklu „Mykoob” augsti novērtē ASV – jau no augusta tas sāks darboties 900 skolu tīklā

Mykoob, kas pērn starptautiskajā tehnoloģiju ideju konkursā „Startup Week 2011” Vīnē ieguva 2. vietu un tiesības doties uz augsto tehnoloģiju meku Silīcija ieleju ASV, panācis vienošanos ar 900 ASV skolu tīklu par Latvijā radītā mācību sociālā tīkla Mykoob ieviešanu, uzsākot darbību jau no jaunā mācību gada, kas ASV sākas augustā.

Mykoob panākumi ir apliecinājums mūsu uzņēmēju un izgudrotāju augstajam potenciālam iekarot tādas lielvalstis kā ASV ar inovatīviem IT produktiem, kas radušies tepat Latvijā.

Speciāli ASV tika radīts jauns mācību sociālā tīkla Mykoob produkts, kas ļaus skolēnu vecākiem ar interneta starpniecību izvēlēties skolas ēdnīcas piedāvātos ēdienus un bērna pusdienām tos pasūtīt jau iepriekš. Šādā veidā tiek mazināta iespēja, ka skolēnam atņem pusdienas naudu, kā arī vecāki var rūpēties par bērna uzturu, ierobežojot viņu iespējas pamatēdiena vietā iegādāties saldumus un našķus.

Ģirts Ļaudaks, SIA „Mykoob” valdes loceklis, viens no projekta autoriem: „Šis ir ļoti labs sākums mācību sociālā tīkla Mykoob panākumiem ārpus Latvijas. Turklāt, tie sasniegti neticami īsā laika posmā, kopš februāra, kad mūsu komanda devās uz ASV. Mūs pārsteidza lēmumu pieņemšanas ātrums, jo, neskatoties uz vairāku simtu iesaistīto skolu skaitu, tas ASV notiek ļoti ātri. Varbūt tā ir atšķirība no Latvijas, kur viss paņem daudz vairāk laika un bieži vien labas idejas paliek gaisā karājoties. Mūsu panākumi ASV nenozīmē, ka Mykoob apstāsies pie sasniegtā – mēs turpināsim darbu pie jaunu produktu attīstīšanas tepat Latvijā un ASV, kā arī meklēsim jaunas valstis, kur integrēt Mykoob platformu skolās.”

900 skolas atrodas dažādos ASV štatos, tās visas ir privātskolas dažāda vecuma bērniem.

No Latvijas uzņēmumiem, Mykoob bija pirmais tehnoloģiju projekts, kas 500 Eiropas uzņēmumu konkurencē ieguva tik augstu novērtējumu starptautiskajā konkursā „Startup Week 2011”. Uzņēmumam tā bija iespēja praktizēties ASV un gūt labus kontaktus, kas palīdzēja radīt jaunas idejas un paplašināt biznesu.

Izstrādātā „Mykoob” sistēma atšķiras no līdzīgām pasaulē, jo ir vienkārša un funkcionāla lietošanā, tai nav nepieciešama laikietilpīga un uz īpašām zināšanām orientēta administrēšana, un tā ir veidota kā sociālais tīkls ar tam atbilstošām lietošanas priekšrocībām.

Ģirts Ļaudaks: „Jau šobrīd ASV darbojas dažādas IT skolu vadības sistēmas. Lielākoties tās ir smagnējas un varbūt mūsu laikam, un iespējām novecojušas. Mykoob guva amerikāņu simpātijas tieši ar vienkāršumu, interaktivitāti un iespēju veidot papildu opcijas, atvieglojot skolu un vecāku komunikāciju. Šis viens projekts ir tikai sākums – jau šobrīd skolas izsaka jaunas vēlmes pēc produktiem, pie kuru izstrādes ķersimies jau rudenī.”

Tāpat SIA „Mykoob” cer uz Rīgas domes atsaucību un pozitīvu lēmumu, lai Rīgas skolās ieviestu ziemā prezentēto skolēnu identificēšanas sistēmu, kas izstrādāta kopā ar „Rīgas karti” un šobrīd pilotprojekta statusā darbojas jau trijās galvaspilsētas skolās. Šis projekts būtu nozīmīgs skolām, jo uzlabotu mācību stundu apmeklētību un tādējādi skolēnu sekmes, kā arī drošību, kas samazinātu iespēju nepiederošām personām iekļūt skolās.

[b]Par Mykoob[/b]

Mykoob ([url=http://www.mykoob.lv]www.mykoob.lv[/url]) ir bezmaksas mācību sociālais tīkls, kas nodrošina informācijas apmaiņu starp skolu, vecākiem un skolniekiem. Tā ir virtuāla vide, kur vecāki var kontaktēties ar skolotājiem, iegūt informāciju par ikdienas procesiem, piemēram, stundu sarakstu un uzdoto, kā arī sekot līdzi bērna sekmēm un kavējumiem.

Šobrīd mācību sociālais tīkls „Mykoob” jau trešo mācību gadu veiksmīgi darbosies Latvijas skolās. Šobrīd ir reģistrētas 514 skolas ar 296 300 lietotājiem.

Nosaukums „Mykoob” ir izveidots no vārdu salikuma „my book”, un tā apgrieztais burtu veids simbolizē atgriezenisku informācijas saikni skolēniem, vecākiem un skolai. Projekta autori ir Ģirts Ļaudaks un Mārtiņš Kalniņš, kas vienlaikus ir SIA „Mykoob” īpašnieki.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us