Latvieši un mākslīgais intelekts

Latvijas Televīzija piedāvā iespēju iepazīt Latvijas kompānijas, kas nodarbojas ar mākslīgā intelekta izveidi, mācīšanu, iekārtu izstrādi, eksportu un pielietošanu tepat Latvijā. Dokumentālajā filmā “Latvieši un mākslīgais intelekts” apskatīti četri piemēri, ar ko mūsu mazā valsts izceļas uz citu valstu fona. Filmu iespējams noskatīties lsm.lv mājaslapā.

Iesākumā tiek apskatīta zivju fasēšanas iekārtu izstrāde un ražošana. Latvijā ražotās iekārtas tiek izmantotas Filipīnās, Krievijā, Ķīnā un citviet pasaulē. SIA Peruza līdzīpašnieks Roberts Dlohi stāsta, kā ir mainījušās un attīstījušās zivju fasēšanas iekārtas, bizness un kāda ir cilvēku attieksme pret darbinieku aizvietošanu ar robotiem. Tiek pasniegts konkrēts piemērs, kā tiek apmācīts robots, kas drīzumā varētu nonākt kādā no Norvēģijas lašu audzētavām.

Tālāk tiek skaidrots, kā roboti spēj sarunāties – robotu meitene Laura, kuru izgatavojusi SIA Tilde. Sižetā iztirzāts, kā mākslīgais intelekts spēj zināt, ko atbildēt uz jautājumiem, kādā veidā tiek meklēta informācija, kā arī tiek sniegta informācija par pašmāju kompāniju Tilde. Pastāstīts, kā iespējams datorizēt valodu un panākt cilvēku runas spēju līmenis.

Robotu – telpu uzkopēju – jeb i-robota radinieku, kurš nākotnē būtu spējīgs uzkopt tādas lielas telpas kā lielveikali un lidostas, pašreiz izstrādā jaunuzņēmums “Robotic Solutions” kopā ar RTU Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras pētnieku grupu. Filmā pastāstīts, kā robots spēj nolasīt telpas izmērus un redzēt objektus tam apkārt. Vai tiešām visus uzkopšanas darbus var aizstāt ar robotiem, skaidro RTU profesors Agris Ņikitenko.

Dokumentālajā filmā iztirzāti Latvijas sasniegumi, kas saistīti ar droniem – gan izgudrojumos, gan sacensībās. Sacīkšu dronu pilots Kārlis Gross stāsta par pieredzi sacensībās un to, kā sācis ar to nodarboties.


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us