Latvieši atgriežas pie pavasara datu patēriņa ieradumiem

datu patēriņa ieradumi

Mobilā sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati liecina, ka novērojams datu patēriņa kritums lielveikalos, kas nozīmē, ka cilvēki retāk tos apmeklē. Tāpat arī samazinās kustība no Rīgas mikrorajoniem uz pilsētas centru un no Pierīgas pilsētām uz galvaspilsētu. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji pakāpeniski atgriežas pie tiem paradumiem, kas bija pavasarī, kad pirmo reizi tika ieviesti dažādi ierobežojumi.

“Pavasarī novērojām, ka kritums, ar kādu samazinājās cilvēku kustība, bija ļoti straujš. Vērtējot mobilo datu patēriņu, varējām redzēt, ka pārvietošanās no mikrorajoniem un Pierīgas uz galvaspilsētas centru samazinājās par aptuveni 50 līdz 60 procentiem, salīdzinot ar laiku pirms ārkārtējās situācijas. Arī šobrīd ir novērojams kritums, bet tas ir krietni vien lēzenāks – aptuveni 30% robežās,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. “Šie dati liecina, ka cilvēki sāk kļūt piesardzīgi un vairāk uzturas mājās, jo daudzi uzņēmumi, kas vasarā atgriezās birojos, atkal lemj par labu darbam attālināti, kā arī klātienes mācības skolās un augstskolās ir ierobežotas.”

Pavasarī, vērtējot mobilo datu patēriņu lielveikalos, varēja novērot, ka tas samazinājās par 80-85%. Šobrīd kritums, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, kad cilvēku plūsma veikalos atkal bija lielāka, ir 50%.

“Noteikti ir vērts atzīmēt, ka cilvēku kustība uz Rīgas centru rudens sākumā tā arī neatgriezās pirms Covid-19 laikā un bija par 20% mazāka nekā, piemēram, februārī. Tas varētu liecināt par tendenci, ka arī nākotnē daudzi turpinās strādāt pilnībā vai daļēji attālināti,” atzīst R.Rosts.

Kā atzīst uzņēmumā, pavasarī bija novērojams, ka cilvēki daudz laicīgāk devās uz savām vasarnīcām vai vasaras mājām, jo daudzi strādāja un mācījās attālināti. Rudens sākumā bija novērojams, ka cilvēki atgriezās pilsētās, bet šobrīd atkal ir novērojams, ka datu patēriņš pieaug vietās, kur parasti tas ir lielāks vasaras laikā vai ārpus darba laika.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us