Lattelecom testē nākamās paaudzes bezvadu platjoslas tehnoloģiju

Lattelecom sadarbībā ar pasaulē vadošo telekomunikāciju risinājumu ražotāju Huawei Jēkabpilī pirmo reizi Baltijā izmēģināja nākamās paaudzes datu pārraides 4G jeb Long term evolution (LTE) tehnoloģiju 800 MHz frekvenču diapzonā.

Atšķirībā no frekvencēm, kurās līdz šim 4G testus veikuši citi operatori, un kas vairāk piemērotas pakalpojumu nodrošināšanai pilsētvidē, Lattelecom testētais 800 MHz frekvenču diapazons nākotnē būs galvenais bezvadu platjoslas datu pārraides nodrošinātājs teritorijās, kur šobrīd kabeļu tīklus izbūvēt ir ekonomiski neizdevīgi.

“Lattelecom kā nozares līderis un inovatīvu tehnoloģiju ieviesējs ir gatavs nodrošināt liela ātruma platjoslas interneta piekļuves un datu pārraides pakalpojumus, tādēļ kā pirmie Baltijā esam uzsākuši 4G testus 800 mhz frekvencēs,” norāda Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Līdz ar šo testu uzsākšanu Lattelecom apliecina savu interesi veiksmīgi darboties arī bezvadu datu pārraides tirgū.

Pasaulē šobrīd pavisam nedaudzās valstīs notiek LTE testi šajās frekvencēs, bet ražotāji jau sāk izstrādāt prototipus gala lietotāju ierīcēm.

“Huawei atzinīgi novērtē Lattelecom vīziju būt līderiem 4G tīkla izveidei Latvijā. Mēs turpināsim cieši sadarboties arī turpmāk 4G tīkla izvēršanā. 4G ir vispiemērotākā tehnoloģija, lai nodrošinātu ātrāku un ērtāku datu pārraidi mobilo iekārtu gala lietotājiem, kuri izmanto dažāda veida aplikācijas ikdienā. Huawei ir bijis tas gods būvēt pasaulē pirmo 4G tīklu Norvēģijā priekš TeliaSonera, kā arī šobrīdi Huawei pasaulē ir vēl 30 citi komerciāli LTE tīkli, un mēs esam gatavi arī Lattelecom nodrošināt ar visaugstākās kvalitātes risinājumiem, lai nākotnes mobilo tīklu izvērstu arī Latvijā”- stāsta Huawei vadītājs Baltijas valstīs , Ye Yong.

800 MHz frekvence jeb tā sauktā „digitālā dividende” būs izmantojama pēc tam, kad visas valstis reģionā pilnībā būs ieviesušas ciparu TV apraidi un pārtraukušas analogo apraidi. Nozīmīgs virzītājs tieši 800 MHz frekvenču izmantošanai priekš mobilās platjoslas ir Eiropas Komisija, kas par Eiropas Savienības Stratēģisko mērķi izvirzījusi prasību līdz 2013 gada beigām nodrošināt augsta ātruma platjoslu visiem ES iedzīvotājiem, bet līdz 2020 gadam panākt to, ka katrs ES iedzīvotājs var saņemt vismaz līdz 30 Mbps ātru internetu.

ES ietvaros 800 MHz frekvencē tīklu izbūve šobrīd jau notiek Vācijā. Latvijā 800 Mhz frekvence gala lietotājiem mobilās platjoslas lietojumiem būs pieejama tikai pēc tam, kad arī kaimiņvalstīs būs realizēta pāreja no analogās TV apraides uz ciparu TV apraidi un kad būs atrisinātas ar aero navigācijas sistēmām saistītās problēmas. Reāls risinājums tam varētu parādīties nākamgad, kad Ženēvā notiks ITU 2012 gada pasaules radiosakaru konference, kuras darba kārtībā ir jautājums par pārrobežu koordināciju saistībā ar „digitālās dividendes” radiofrekvenču spektra joslas izmantošanu.

Video – [url=http://jaunumi.lattelecom.lv/biznesam/ejaunumi/ittlatvija/lattelecom-test-nkams-paaudzes-bezvadu-platjoslas-tehnoloiju/]Lattelecom[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us