Lattelecom šodien 28 bibliotēkām uzdāvina datorus

Šodien, 28.jūlijā, Lattelecom sava sociālās atbildības projekta Pieslēdzies, Latvija! ietvaros 28 Latvijas publiskajām bibliotēkām svinīgi pasniedza dāvinājumu – pilnībā aprīkotus portatīvos datorus, lai bibliotekāri varētu doties uz mājām iemācīt datorprasmes tiem cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ paši nevar apmeklēt bibliotēku.

Publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros bibliotēkas realizēs akciju ”Bibliotēka dodas pie lietotāja”.

„Lattelecom kā lielākais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā ir uzņēmies atbildību pēc iespējas vairāk cilvēku iemācīt strādāt ar datoru. Šogad projekta Pieslēdzies, Latvija! ietvaros īpašu uzmanību veltām senioriem, kuriem ir vislielākā barjera pret mūsdienu tehnoloģijām. Taču ir arī tāda cilvēku grupa, kuri nevar atnākt uz bezmaksas mācībām vai aizkļūt līdz tuvākajai publiskajai bibliotēkai, lai izmantotu bezmaksas datora un interneta piekļuvi. Tādēļ novērtējam, ka bibliotekāri ir gatavi doties pie šiem cilvēkiem uz mājām un, dāvinot bibliotēkām datorus, arī Lattelecom sniedz savu artavu šīs ieceres īstenošanā,” par dāvinājumu saka Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

[img]http://datuve/images/upload/20110728141834.jpg[/img]
„Apmācības datoru un interneta lietošanas pamata prasmēs ir viens no mūsdienīgas bibliotēkas pakalpojumiem. Kopš Latvijas publiskajās bibliotēkās iedzīvotājiem bez maksas pieejami datori un internets, bibliotekāri ir mācījušies paši, kā arī aktīvi apmācījuši iedzīvotājus. Līdz šim tas darīts bibliotēku telpās, piedāvājot gan grupu mācības, gan individuālās konsultācijas. Pirms gada izveidojām e-kursu lietotājiem ar ierobežotu sociālo aktivitāti un sagatavojām metodiskos norādījumus bibliotekāriem. Šī kursa mērķis ir apmācīt cilvēkus dzīvesvietās, taču bibliotēkas to nevarēja īstenot, jo to rīcībā nebija portatīvo datoru. Esam gandarīti, ka Lattelecom atsaucās mūsu aicinājumam un projekta „Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros dāvina datorus 28 bibliotēkām un līdz ar to – pieeju datorprasmēm vismaz 200 iedzīvotājiem akcijas laikā, bet vēl lielākam skaitam ilgtermiņā,” stāsta Sandra Ozoliņa, valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktora vietniece.

Dāvinājumu saņēma:
Aizkraukles pilsētas bibliotēka
Alūksnes pilsētas bibliotēka
Balvu Centrālā bibliotēka
Bauska Centrālā bibliotēka
Cēsu Centrālā bibliotēka
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
Dobeles Centrālā bibliotēka
Jēkabpils Galvenā bibliotēka
Krāslavas novada Centrālā bibliotēka
Kuldīgas Galvenā bibliotēka
Limbažu Galvenā bibliotēka
Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka
Madonas novada bibliotēka
Ogres Centrālā bibliotēka
Preiļu Galvenā bibliotēka
Salaspils novada bibliotēka
Talsu Galvenā bibliotēka
Valkas novada Centrālā bibliotēka
Ventspils Galvenā bibliotēka
Alojas pilsētas bibliotēka
Baložu pilsētas bibliotēka
Jaunjelgavas pilsētas bibliotēka
Kārsavas pilsētas bibliotēka
Līgatnes pilsētas bibliotēka
Pāvilostas bibliotēka
Pļaviņu novada bibliotēka
Salacgrīvas bibliotēka
Smiltenes pilsētas bibliotēka

Akcijas ietvaros iedzīvotājiem, kuri veselības vai citu apstākļu dēļ, paši nevar atnākt uz bibliotēku un izmantot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas, tiek dota iespēja savā dzīves vietā apgūt datora un interneta lietošanas pamatprasmes, iepazīties ar populārākajiem internetā pieejamajiem e-pakalpojumiem un to izmantošanas iespējām, apgūt prasmi strādāt ar teksta apstrādes programmu.

Apmācību programma ir veidota pamatojoties uz projekta „Trešais tēva dēls” izstrādāto programmu/e-kursu cilvēkiem ar ierobežotām sociālās aktivitātes iespējām, ko izveidojusi Baltijas Datoru Akadēmija, kā arī izmantojot Lattelecom projekta Pieslēdzies Latvija! virtuālo datorskolu Mācies pats!

Pieslēdzies, Latvija! ir Lattelecom sociālās atbildības projekts, kura mērķis ir veicināt datorprasmju apgūšanu, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē. Šogad Pieslēdzies, Latvija! ietvaros datorprasmes tiek mācītas senioriem, un kopš aprīļa, kad projekts sākās, pirmās iemaņas darbā ar datoru apguvuši jau vairāk nekā 1500 senioru. Apmācības turpināsies līdz pat rudenim un noslēguma pasākumā 15 senioriem būs iespēja tikt pie Lattelecom dāvinātiem datoriem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us