Lattelecom oficiāli paziņo par 500 Mbit/s ātru internetu

Datuve jau šodien rakstīja par Lattelecom jaunumiem par internetu ar ātrumu līdz 500 Mbit/s. Tagad piedāvājam Lattelecom oficiālo relīzi.

Šonedēļ Lattelecom savā optiskajā tīklā sāk pārraidīt internetu ar ātrumu līdz 500 Mbit/s, līdz ar to Latvijā interesentiem būs pieejams internets, kam šobrīd Eiropā nav konkurentu.
500 Mbit/s ir lielākais interneta ātrums, kāds līdz šim privātpersonām piedāvāts Latvijā un Eiropā, un tas iezīmē jaunu posmu interneta attīstībā. Šāds interneta ātrums ļaus ne tikai jaunā kvalitātē izbaudīt pašreiz pieejamos pakalpojumus, bet arī strauji attīstīties nākamās paaudzes interneta pakalpojumiem.

500 Mbit/s ātrums sākot ar novembri būs pieejams tajos Rīgas un Jelgavas mikrorajonos, kur jau izbūvēts optiskais tīkls.

„Šo interneta ātrumu mēs varam salīdzināt ar maģistrāli, pa kuru traukties ne tikai jaudīgām sporta mašīnām, bet pat Concorde lidmašīnām. 500 Mbit/s interneta ātrums piemērots informācijas tehnoloģiju entuziastiem, online spēļu cienītājiem, kā arī tiem, kas ikdienā izmanto lielu datu pārraidi vai apstrādi internetā, un mājsaimniecībām, kurās vairāki ģimenes locekļi vienlaikus aktīvi lieto internetu un skatās vairākus augstas izšķirtspējas televīzijas kanālus,” skaidro Lattelecom Optisko tehnoloģiju biznesa daļas direktors Raivis Mackevičs.

Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs – Plešs uzsver: “Šis ir nozīmīgs jaunievedums interneta attīstībā, jo esam vienīgie Eiropā, kur mājsaimniecībām ikdienas lietošanai pieejams šāds ātrums. Globālās interneta ātruma mērījumu mājas lapas www.speedtest.net topā Latvija šobrīd ieņem ceturto vietu pasaulē. Līdz ar ātrumu 500 Mbit/s mēs latiņu pacelsim vēl augstāk. Tīkla attīstības un uzbūves dēļ vienmēr esam bijuši soli priekšā Eiropai, tādēļ mūsu interneta lietotāji jau tagad ir pieraduši pie liela interneta ātruma, un ticu, ka ātri apgūs arī jaunās Lattelecom piedāvātās 500 Mbit/s iespējas. Turklāt, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā internets vidēji maksā lētāk, kas to ikvienam padara pieejamāku.”

R.Mackevičs norāda, ka pilnībā izmantot optiskā interneta resursus mēs iemācīsimies jau tuvākajā nākotnē, taču jau šobrīd 500 Mbit/s ātrums pat prasīgākajiem interneta lietotājiem paver neierobežotas iespējas. Ar signāla pārveidotājiem un sadalītājiem optiskajam tīklam var pieslēgt vairākus datorus, televizorus un telefonu, neticamā ātrumā pārraidot un saņemot datus, vienlaicīgi izmantojot interaktīvās televīzijas pakalpojumus un skatīties HD televīzijas kanālus.

500 mbit/s interneta ātrums būs abonējams īpašā VIP komplektā kopā ar citiem Lattelecom pakalpojumiem – interaktīvo televīziju (pieslēgums 4 televizoriem), dinamiskajām IP adresēm diviem datoriem, mājas Wi-Fi komplektu, 5 individualizētām bezmaksas e-pasta adresēm un mājas telefonu arī īpašo zelta numuru.

Gaismas viļņus vadošās optiskās stikla šķiedras unikālais pieslēgums katram lietotājam, nodrošina pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu, taču Lattelecom eksperti atgādina, lai pilnvērtīgi izmantotu 500 Mbit/s ātrumu, nepieciešams piemērots un jaudīgs dators (atbilstoša tīkla karte un cietā diska griešanās ātrums).

Lattelecom optiskā interneta lietotājiem šobrīd piedāvā pieslēgt 100 Mbit/s, 200 Mbit/s un 500 Mbit/s ātru interneta pieslēgumu, kas klientam ļauj izvēlēties, pamatojoties uz savām un ģimenes vajadzībām un interneta lietošanas paradumiem.

Līdz ar pamatīgā optiskā tīkla izbūvi šobrīd jau 64 850 dzīvokļiem 765 mājās ir pieejams Eiropā ātrākais internets – 500 Mbit/s. Līdz gada beigām plānots sasniegt 100 000 dzīvokļu lielu skaitu. Nākotnes tīkls izbūvēts Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā un Ziepniekkalnā, un tā izbūve turpinās arī citviet Rīgā un ārpus tās.

Citviet Eiropā šāda veida pieslēgumi ir salīdzinoši dārgi un pozicionēti uz situētiem un turīgiem lietotājiem. Latvijā Lattelecom izvēlējies citu stratēģiju – uzreiz to piedāvāt plašākai sabiedrībai, jo šāda infrastruktūra palīdz ātrāk un kvalitatīvāk sazināties, tādējādi arī atbalstīs ekonomisko situāciju valstī un palīdzēs rasties jaunām idejām, kā šo neierobežoto kapacitāti izmantot.

Noskaidrot, kurās mājās jau ir pieejams optiskais internets, var mājas lapā http://optika.lattelecom.lv. Turpat iespējams arī nobalsot par sev vēlamo adresi, tādējādi pasteidzinot savas daudzdzīvokļu mājas pievienošanu optiskajam tīklam.

Informatīvais pielikums

Kā pieslēgt Lattecom Optisko internetu

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Optiskā interneta pieslēgumam internetā (ja tava adrese atrodas Optiskā interneta pieslēgumu zonā) un papildināt savu interneta pieslēgumu no Lattelecom Mājas pieslēguma uz Lattelecom Optisko internetu.

Ja tu vēl nēesi Lattelecom klients tu jebkurā brīdī vari pieteikties ātrākajam internetam Latvijā ar ātrumu līdz 500Mbit/s.

Pieteikties Lattecom Optiskam internetam

Kā pieslēgt Lattelecom Interaktīvo televīziju

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Interaktīvās televīzijas pieslēgumam internetā un papildināt savu esošo pieslēgumu ar Lattelecom Interaktīvo televīziju un skatīties 67 populārākos TV kanālus.

Pieteikties Lattelecom Interaktīvai televīzijai

Šeit arī ir pieejama Lattelecom:

Interneta pieejamības pārbaude
Pēc telefona vai adreses

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us