Lattelecom ievieš Mobilo ID

Sākot ar šo nedēļu Latvijā ir iespējams iegūt mobilo identitāti, jo Lattelecom ir izstrādājis inovatīvu pakalpojumu – Mobilo ID.

Mobilais ID jau šobrīd ir pieejams Latvijas Mobilā Telefona lietotājiem, kuri to var iegūt LMT klientu apkalpošanas centros, veco SIM karti apmainot pret jaunu ar Mobilā ID funkcionalitāti. Pirmajiem 1000 cilvēkiem, kas pieteiksies uz Mobilo ID, SIM kartes maiņa tiks nodrošināta bez maksas.

Mobilais ID ir pases aizvietotājs elektroniskajā vidē, ar kuru mobilā tālruņa lietotāji var attālināti apliecināt savu identitāti un līdz ar to autorizēties dažādās mājas lapās, piekļūt elektroniskajiem kontiem un e-pakalpojumiem. Mobilā ID lietošana ļaus samazināt dažādu kodu karšu, kalkulatoru, paroļu un piekļuves kodu skaitu.

„Esam izpētījuši, ka vidēji vienam aktīvam interneta lietotājam Latvijā ir 11 elektroniskie konti, kuru piekļuvei ir nepieciešamas paroles. Kopumā 84% interneta lietotāju ir bijušas grūtības piekļūt svarīgai informācijai internetā paroļu aizmiršanas dēļ, tādēļ Mobilais ID būs vienkāršs risinājums, kā pierādīt savu identitāti un viegli piekļūt šiem kontiem. Cilvēkiem vairs nebūs jāatceras desmit dažādas paroles, pietiks vien ar sava Mobilā ID paroli,” skaidro projekta izstrādātāja, Lattelecom Technology valdes priekšsēdētājs Rinalds Sproģis.

Latvijas Mobilais Telefons viceprezidents Andris Forstmanis: „LMT ir mobilo sakaru tehnoloģiju līderis Latvijā. Mēs esam priecīgi, ka atkal LMT abonenti ir pirmie, kas varēs izmantot modernās iespējas kā Mobilais ID. Arvien vairāk LMT klientu internetu pārlūko savā mobilajā tālrunī un Mobilais ID ir lieliska iespēja, kā viņiem atvieglot dažādās autorizācijas un identifikācijas procedūras. Arī LMT klientu apkalpošanas centram internetā Mans LMT (manslmt.lv) tagad var piekļūt, izmantojot Mobilo ID.”

Mobilais ID ir absolūta inovācija Latvijas tirgū, un arī pasaulē šāds personas identificēšanas veids vēl nav pārāk plaši izmantots. Lattelecom kā Mobilā ID idejas autors un realizētājs ne tikai nodrošina šī procesa tehnoloģisko pusi, bet arī piesaista mobilos operatorus un partnerus, kuru interneta resursi ir pieejami autorizācijai ar Mobilo ID.

Lattelecom sadarbībā ar LMT jau veiksmīgi realizējis vairākus pilotprojektus, tai skaitā ieviešot autorizāciju ar Mobilo ID abu kompāniju portālos mans Lattelecom un Mans LMT, kā arī Latvijas Universitātes un Rīgas tehniskās universitātes iekšējos portālos LUIS un ORTUS, kas ir pielāgoti autorizācijas veikšanai ar Mobilo ID.

Patlaban Mobilo ID var izmantot, lai piekļūtu LU, RTU, LMT abonentu apkalpošanas centram internetā Mans LMT, mans Lattelecom, Latvijas Krājbankas, CSDD, Gulbja laboratorijas un Rīgas Domes autorizētajām lapām, taču nākotnē partneru loku plānots paplašināt, lai iedzīvotājiem atvieglotu piekļūšanu dažādiem interneta servisiem, kur nepieciešama autorizācija.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us