Lattelecom ievelk optisko internetu arī Rīgas centrā

Lattelecom šobrīd aktīvi izbūvē optisko internetu arī vēsturiskajā Rīgas centrā – patlaban iespēja lietot optisko internetu nodrošināta jau vairāk nekā 6246 galvaspilsētas centra mājsaimniecību.

Optiskais internets ir ierīkots jau vairāk nekā 130 Rīgas centra daudzdzīvokļu namos, tostarp, galvaspilsētās centrālajās ielās – Aleksandra Čaka, Kr. Barona, Brīvības, Kr. Valdemāra un citās. Patlaban optiskais tīkls iedzīvotājiem ir pieejams arī citos Rīgas rajonos – Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Krasta masīvā, Purvciemā, Imantā, Mežciemā un Ziepniekkalnā.

„Rīgai piemīt ļoti liels potenciāls, lai tā kļūtu ne tikai par Baltijas kultūras un biznesa centru, bet arī par stratēģiski svarīgu pilsētu visā Austrumeiropā. Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem šādu ambiciozu mērķu sasniegšanai ir augoša ekonomika, kas nav iedomājama bez modernas un attīstītas komunikāciju infrastruktūras. Tieši tāpēc ir īpašs gandarījums, ka Lattelecom sekmīgi investē optiskā tīkla izbūvē arī valsts galvaspilsētā, īpaši Rīgas centrā, kur notiek aktīvākie ekonomiskie un sabiedriskie procesi, kam nepieciešama ātra un kvalitatīva saziņa un informācijas apmaiņa”, saka Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Līdz ar iespaidīgās infrastruktūras ierīkošanu rīdziniekiem pieejams Latvijā un Eiropā ātrākais internets – 100 Mbit/s, 200 Mbit/s un pat 500 Mbit/s. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums katram lietotājam, ko lieto vienīgi attiecīgais klients.

Lattelecom optiskā tīkla izbūvē aktīvi „piedalās” arī iedzīvotāji, izrādot iniciatīvu un balsojot uzņēmuma mājas lapā (http://optika.lattelecom.lv) par savas mājas pievienošanu Nākotnes tīklam. Lielākā aktivitāte tradicionāli ir pilsētās, kur jau ir pieejams optiskais internets, t.sk. Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī, taču vēlmi pieslēgt optisko internetu savai dzīvesvietai aktīvi izrāda arī citu Latvijas pilsētu interneta lietotāji.

Patlaban Lattelecom optiskais internets jau ir pieejams trīspadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Salaspilī, Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ogrē, Jēkabpilī, Olainē Liepājā un Aizkrauklē, taču aktīva tīkla izbūve notiek arī citās pilsētās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us