Krievijā pastāv iespēja atslēgt iPhone un iPad darbību

[img] http://www.neontommy.com/sites/default/files/Apple.jpg?1345507299 [/img]
Sākot ar nākamā gada pirmo janvāri Krievijas valdība valstī, iespējams, atslēgs pakalpojumu sniegšanu kompānijas „Apple Inc.” viedtālruņiem „iPhone” un planšetdatoriem „iPad”.

„Apple” pārstāvji nesen piedalījās laikraksta „Wall Street Journal” rīkotajā tehnikas konforencē, kurā atklāja pārsteidzošas ziņas. Izrādās, ka uz uzņēmumu tiek izdarīts nopietns spiediens no ASV valdības puses. Tā vēlas, lai „Apple” pievienojas sankcijām, kuras pret Krieviju ir noteikusi ASV.

Arī Krievija negrasās palikt atbildi parādā. Proti, ja ASV valdībai izdosies pārliecināt „Apple” par noteiktu sankciju īstenošanu, tad Krievijas valdība īstenos tā dēvēto distances bloķēšanu visām tām ierīcēm, kas atrodas valsts teritorijā. Šāds scenārijs – visu „iPhone”un „iPad” ierīču pārvēršana par nederīgām visā plašajā Krievijas teritorijā – netiks īstenots vien tad, ja „Apple” kategoriski nepakļausies valsts uzstādītajām prasībam. Pati kompānija neslēpj, ka Krievija ir ienesīgs un perspektīvs tirgus, tādēļ nevēlas zaudēt šīs valsts uzticamos un pirktspējīgos klientus.

Jāteic, ka ASV ir milzīga ietekme uz kompāniju „Apple”, jo tā darbojas valsts jurisdikcijas ietekmē. Tas nozīmē, ka kompānija būs spiesta izpildīt valdības norādes, ja tādas tiks dotas.

Tajā pašā laikā ASV portāls „Phonearena.com” ziņo, ka valsts izdarītais spiediens nebūt nav galvenais vai pat vienīgais iemesls, kādēļ iespējama „Apple” ražoto ierīču darbības izbeigšana Krievijā. Portāla piedāvātais skaidrojums ir šāds: izmaiņas Krievijas likumdošanā. Precīzāk – ir ticis pieņemts jauns likums par personīgo datu glabāšanu. Tas paredz, ka valsts pilsoņu vārdi, uzvārdi, lietotājvārdi un paroles, adreses un telefona numuri jāglabā serveros, kas atrodas Krievijas teritorijā.

Attiecībā uz jauno likumu, „Apple” nevar izpildīt šādu prasību. Kā zināms, „Apple” produktu dati tiek glabāti „iCloud” servisā un attiecīgie serveri atrodas ASV teritorijā, bet kompānija negrasās tos pārvietot uz Krieviju. Ja vien jaunpieņemtais likums netiks grozīts, tad Krievijas valdība liegs piekļuvi visiem „Apple” sniegtajiem pakalpojumiem.

Ir izskanējis vēl viens iespējamais iemesls „Apple” darbības izbeigšanai Krievijā – kompānijas vadītāja Tima Kuka publiskais paziņojums par netradicionālo seksuālo orientāciju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us