Kibernoziedznieku uzmanības centrā – karaliskās kāzas

Kaspersky Lab brīdina, ka ar karaliskajām kāzām Lielbritānijā saistītie jaunumi ir kļuvuši par kaitīgos kodus un surogātpastu izplatošo kibernoziedznieku iecienītu tematu.

«Izmantojot sacelto kņadu un lielo interesi par šo tematu, noziedznieki liek lietā diezgan vienkāršu kaitīgo kodu izplatīšanas shēmu. Mēs novērojām, ka no kibernoziedznieku darbības visvairāk cietuši lietotāji, kas meklējuši fotogrāfijas ar atslēgvārdiem «karaliskās kāzas». Cietuši arī tie, kas neuzticamās tīmekļa vietnēs iegādājušies viltus abonementus uz kāzu tiešraidi, samaksājot ar savu kredītkarti,» pastāstīja Kaspersky Lab eksperts Dmitrijs Bestuževs.

Rokas klēpī neturēja arī surogātpasta izplatītāji. Kaspersky Lab surogātpasta analītiķe Marija Rubinšteina informēja, ka tīmeklī sācis klīst piedāvājums iegādāties saderināšanās gredzena, ko līgavainis uzdāvināja Keitai Midltonei, kopiju. «Savulaik šo gredzenu prinča Viljama tēvs uzdāvināja savai līgavai lēdijai Diānai. Kļūstiet par britu karaļnama vēstures daļiņas īpašnieku,» raksta surogātpasta izplatītāji. Turklāt karaliskās ģimenes dārguma kopija netiek piedāvāta tāpat vien, bet ar «īstuma sertifikātu».

[img]http://datuve/images/upload/20110502143158.jpg[/img]

Karaliskajām kāzām veltītas surogātvētules paraugs

Kaspersky Lab aicina rīkoties prātīgi un izmantot tikai pārbaudītus un uzticamus informācijas avotus, kā arī neveikt maksājumus tīmekļa vietnēs, par kuru īstumu neesat pārliecināts.

Papildu informācija: www.kaspersky.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us