Kibernoziedznieki aktīvi izmanto olimpisko spēļu tēmu

Kaspersky Lab eksperti brīdina, ka kibernoziedznieki aktīvi izmanto lielo interesi par olimpiskajās spēlēm, liekot lietā sociālās inženierijas paņēmienus, lai iegūtu naudu no saviem upuriem.

Piemēram, kibernoziedznieki ievilina lietotājus mājaslapās, kur it kā internetā var noskatīties olimpisko sacensību translāciju. Krāpnieki izveido vietnes, kas pirmajā acu uzmetienā neizraisa nekādas aizdomas. Tajās nonākušie lietotāji pēc noklikšķināšanas uz pogas „Sākt translāciju” tiek novirzīti uz vairākām saistītajām vietnēm, kur galu galā viņiem piedāvā samaksāt 49,95 ASV dolārus. Taču pēc naudas pārskaitīšanas lietotājs tā arī nesaņem piekļuvi translācijai.

[img]/images/upload/20120808151143.png[/img]
[i]Viltotas interneta translācijas vietnes piemērs[/i]

No 22. līdz 30. jūlijam Kaspersky Lab ir konstatējis vairāk nekā 80 kaitīgās vietnes, kas izmanto šādu shēmu. Krāpnieku darbības rezultātā šādas vietnes ir apmeklējuši vairāk nekā 38 tūkstoši lietotāju no vairāk nekā simt valstīm. Visvairāk apmeklētāju bijis no Indonēzijas un ASV. Pat ja tikai 1% šādu vietņu lietotāju veic maksājumu, var pieņemt, ka noziedznieku peļņa sasniegs 19 tūkstošus ASV dolāru.

«Lai pasargātu sevi no interneta krāpniekiem, apmeklējiet oficiālos resursus, piemēram, [url=http://www.london2012.com/]http://www.london2012.com[/url], kā arī vietnes ar labu reputāciju vai tās, kuras izmantojat jau sen,» norāda Kaspersky Lab eksperts Dmitrijs Bestuževs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us