Kiberapdraudējumu attīstība 2011. gada jūnijā: jaunas krāpšanas shēmas tīmeklī un pirmā slepenā ieeja Mac OS

Kaspersky Lab ir apkopojis kiberapdraudējumu attīstības rezultātus par 2011. gada jūniju. Tradicionāls komercdarbības apsīkums vasarā ir vērojams arī vīrusu rakstītāju vidū, kas ir nolēmuši nepārsteigt lietotājus ar lieliem jaunajiem darinājumiem. Tādējādi pagājušajā mēnesī nebija vērojami būtiski incidenti un vispārējo kibernoziedzības fonu var saukt par «klasisku». Populārāko kaitīgo programmatūru vidū līderpozīcijas saglabā kaitnieces, kas tiek izmantotas apslēpto lejupielāžu uzbrukumiem, kad datora inficēšana notiek bez tā lietotāja ziņas. Kopumā 2011. gada jūnijā Kaspersky Lab produktu lietotāju datoros ir atrastas un neitralizētas 216 177 223 kaitīgās programmatūras.

Pēdējā laikā tiek daudz runāts par mākoņpakalpojumiem, ko piedāvā dažādi uzņēmumi. Jūnijā hakeri izmantoja Amazon tīkla mākoņpakalpojumu kaitīgās programmatūras izvietošanai un izplatīšanai. Tā ir vērsta pret Brazīlijas datorlietotājiem un zog 9 šīs valsts banku klientu datus. Lai palielinātu savas izredzes gūt panākumus, kaitīgā programmatūra kavē tiešsaistes banku pakalpojumu aizsardzību nodrošinošo antivīrusu programmatūru un īpašo spraudņu pareizu darbību. Tās funkcijās ietilpst arī Microsoft Live Messenger lietotāju kontu un digitālo sertifikātu zagšana.

Savukārt Mac OS pieaugošā popularitāte piesaista platformai arvien vairāk kibernoziedznieku uzmanības. Šī tendence izpaudās arī pagājušajā mēnesī. Maijā tika atklātas viltotas antivīrusu programmatūras, bet tagad krāpnieki izplata slepeno ieeju – kaitīgo programmatūru, kas paredzēta Mac OS pārvaldītu datoru attālinātai vadībai. Ar tās palīdzību uzbrucēji varēja izmantot inficēto sistēmu, piemēram, citu kaitīgo programmatūru lejupielādei vai palaišanai.

Tajā pašā laikā jūnijā iepriecināja panākumi cīņā ar kibernoziedzniekiem. Piemēram, sadarbojoties vairāku valstu tiesībaizsardzības organizācijām, ASV tika novērsta divu starptautisku grupējumu noziedzīgā darbība, kuri guva peļņu no viltus antivīrusu pārdošanas. Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem to darbības radītais kaitējums pārsniedz 74 miljonus dolāru.

Ar visu pārskatu par kiberapdraudējumu attīstību 2011. gada jūnijā var iepazīties tīmekļa vietnē [url=http://www.securelist.com/en/analysis/204792182/Monthly_Malware_Statistics_June_2011]http://www.securelist.com/en/analysis/204792182/Monthly_Malware_Statistics_June_2011[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us