Pašlaik visai aktuāls ir kļuvis jautājums par mobilo ierīču drošību. Kopš 2011. gada sākuma mēs novērojam dažādām platformām domātu kaitīgo programmatūru skaita izteiktu pieaugumu. 2011. gadā aptuveni 75% visu mūsu atklāto kaitīgo programmatūru bija paredzētas ierīcēm, kuras pārvada operētājsistēma Android. Tas nepārsteidz, jo Android ir visstraujāk augošā platforma, kas iegūst arvien lielāku popularitāti, tādējādi, protams, piesaistot kibernoziedznieku uzmanību. Latvijā, kā arī Krievijā, Ukrainā, Lietuvā un Igaunijā visizplatītākie ir SMS trojieši – kaitīgās programmatūras, kas neatļauti nosūta īsziņas uz īsajiem paaugstinātas maksas numuriem. Galvenokārt tajā ir iesaistīti krievu valodā runājošie kibernoziedznieki, kam ir iespēja anonīmi nomāt īsos numurus.
Patlaban lielākā daļa visu atklāto viedtālruņiem un mobilajiem tālruņiem domāto kaitīgo programmatūru tiek radītas tikai un vienīgi nelikumīgu ienākumu gūšanai. Visvairāk tiek izmantotas kaitīgās programmatūras, kas sūta īsziņas uz īsajiem paaugstinātas maksas numuriem, tomēr jau pāris pēdējos mēnešus mēs konstatējam arvien vairāk kaitīgo programmatūru, kas spēj vākt informāciju par inficēto ierīci, kā arī lietotāju personisko informāciju un augšupielādēt to uz attālinātiem serveriem.
Tagad mēs droši varam teikt, ka viedtālruņi pēc būtības ir tie paši personiskie datori. Ar mobilo ierīču starpniecību mēs lasām e-pasta vēstules, sazināmies sociālajos tīklos, spēlējam spēles, strādājam utt. Tādējādi drošības pamatnoteikumi ir ļoti līdzīgi. Nevajag klikšķināt uz saitēm SMS un e-pasta surogātvēstulēs; lejupielādēt programmatūras no neoficiāliem avotiem; uzlauzt ierīces programmatūru, lai atceltu ierobežojumus; izmantot personisko ierīci darba vajadzībām. Vienmēr vajag laikus instalēt operētājsistēmas un programmatūru atjauninājumus. Atsevišķi ir jāpiemin fiziskās drošības aspekti: nekad neatstājiet savu ierīci bez uzraudzības un viedtālruņa nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumā iespēju robežās izmantojiet programmatūras attālinātai datu bloķēšanai vai iznīcināšanai.