Kaspersky Lab: Surogātpasts 2010. gada decembrī

Kaspersky Lab sniedz pārskatu par surogātpasta izplatību 2010. gada decembrī. Salīdzinot ar novembri, vidējais surogātpasta īpatsvars kopējā e-pasta plūsmā ir nedaudz palielinājies un veidoja 77,1%. Mēneša viszemākais rādītājs ir reģistrēts 6. decembrī – 72%, visvairāk surogātpasta lietotāji saņēmuši 12. decembrī – 85,2%.

Decembrī visvairāk surogātpasta izplatījušo valstu saraksta priekšgalā atkal ir Indija ar 9,9%. Krievija ir nonākusi otrajā vietā (8,5%), apdzenot Itāliju (4,8%) un Vjetnamu (4,7%). Pirmo piecnieku noslēdz Brazīlija – no šīs valsts ir izsūtīts 4,4% pasaules surogātpasta. Jāatzīmē, ka ievērojami samazinājusies nepieprasītās reklāmas daļa, kas tiek izplatīta no Vecās pasaules – no Lielbritānijas (4,3%), Francijas (2,2%) un Vācijas (1,8%). Un Amerikas Savienotās Valstis, kas reiz atradās šā saraksta priekšgalā, nav iekļuvušas pat valstu-surogātpasta izplatītāju pirmajā divdesmitniekā – decembrī tās ar 1,2% ieņēma 24. vietu.

Ziemas sesijas tuvošanās par surogātpasta izplatītāju visiecienītāko tematu padarīja izglītības surogātpastu (23,5%). Savukārt drīzās Jaunā gada svinības ietekmējušas luksuspreču kopiju (10,1%) un „karsto” ceļojumu (9,9%) piedāvājumu pieaugumu. Ceturto vietu ieņēma surogātpasta izplatītāju pašreklāma (9,4%), un medicīnas preču un pakalpojumu temats noslēdz pirmo piecnieku ar 9,0%.

Decembrī surogātpasta izplatītāji aktīvi ekspluatēja Jaunā gada tematiku. Jau mēneša pirmajā nedēļā ar Jauno gadu vai Ziemassvētkiem saistīto nepieprasīto reklāmas paziņojumu īpatsvars pārsniedza 6%. Kopumā šāda surogātpasta daļa pārsniedza 20%.

Kaspersky Lab eksperti atzīmēja ievērojamu surogātpasta sūtījumu skaita samazinājumu tieši pirms svētkiem. Tā ir sezonai raksturīga parādība – gada beigās izsūtāmās reklāmas apjoms vienmēr samazinās, jo šajā periodā lietotāji reti lasa pienākošās vēstules un izsūtīt surogātpastu kļūst vienkārši neizdevīgi.

Tāpat jāpatur prātā, ka reklāmas vēstuļu skaita samazināšanos ietekmējuši arī tiesībsargājošo institūciju pūliņi – vairāku lielu robottīklu slēgšana un šā tirgus galveno dalībnieku tiesas procesi ir veicinājuši surogātpasta kopējā daudzuma samazināšanos. Taču pāragri runāt par uzvaru – gatavojoties nākamajam uzbrukumam, surogātpasta izplatītāji jau veido jaunus robottīklus.

Tomēr tuvākajā laikā lietotājus gaida neliels pierimums – garās Ziemassvētku brīvdienas Rietumos un Jaunā gada Krievijā izraisīs kopējā surogātpasta daudzuma samazināšanos 2011. gada janvārī.

Ar visu pārskatu par surogātpasta izplatību 2010. gada decembrī var iepazīties: [url=http://www.securelist.com/ru/analysis/208050676/Spam_v_dekabre_2010_goda]http://www.securelist.com/ru/analysis/208050676/Spam_v_dekabre_2010_goda[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us