Kaspersky Lab brīdina par krāpšanu Twitter

Kaspersky Lab eksperti brīdina, ka arvien biežāk tiek likta lietā pikšķerēšanas shēma ar nosaukuma Twitter izmantošanu. Krāpšanas būtība ir šāda: lietotājs saņem intriģējošu paziņojumu ar saīsinātu saiti, uz kuras noklikšķinot nonāk viltotā vietnē, kas izskatās līdzīga slavenajam saziņas pakalpojumam. Ievadot šādā vietnē savus piekļuves datus, lietotājs faktiski nodod šo konfidenciālo informāciju kibernoziedzniekiem.

Pāris šai shēmai izmantoto pikšķerēšanas domēnu tika atvienoti, taču to īpašnieki nav likušies mierā un ir laiduši darbā ievērojamu skaitu jaunu, aktīvu domēnu. Tos var pazīt pēc vairākām pazīmēm. Piemēram, ja jūs izmantojat pārlūku Google Chrome, tad, apmeklējot vietni twitter.com, jūs redzēsiet pārlūku attēlojam URL adreses indikatoru zaļā krāsā, norādot, ka domēns ir pārbaudīts ar paplašināto standartu SSL CA. Adreses josla tādā gadījumā izskatās šādi:

[img]/images/upload/20121116172801.jpg[/img]

Tomēr jāņem vērā, ka pagājušajā gadā ir konstatēti CA uzlaušanas gadījumi.

Visbiežāk lietotāja uzmanība tiek piesaistīta ar šādu ziņkāri uzkurinošu paziņojumu: «Redzēji, ko par tevi saka? Tevis dēļ radušās baigās nepatikšanas, iesaistīts daudz cilvēku.» Noklikšķinot uz paziņojumam pievienotās saīsinātās saites bit.ly, lietotājs caur klikšķu izsekošanas pakalpojumu tiek novirzīts uz nepārbaudītu domēnu. Pirmajā acu uzmetienā tas izskatās pilnīgi kā Twitter, bet URL adrese atklāj krāpniecisko viltojumu:

[img]/images/upload/20121116172926.jpg[/img]

Eksperti aicina uzmanīgi pārbaudīt vietnes adreses rakstību, jo eksistē vismaz vēl pusducis domēnu, kas ir ārkārtīgi līdzīgi twitter.com. Ja jūs, piemēram, izmantojat vienu un to pašu paroli dažādiem profiliem, tad, ievadot šos datus viltotajās Twitter vietnēs, pastāv risks, ka ļaundari var nozagt jums svarīgu informāciju ne vien no Twitter, bet arī no citiem pakalpojumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us