Kad būs pieejams Starlink satelītu sniegtais internets?

Starlink satelīti apkārt Zemei un Īlans Masks

Īlana Maska mērķis – ātrgaitas interneta pārraide uz attālākajiem Zemes nostūriem, izmantojot orbītā esošos Starlink satelītus – strauji tuvojas realitātei. SpaceX otrdien palaida 60 Starlink satelītu kopumu, tādējādi kopējais orbītā esošo satelītu skaits pārsniedz 700. SpaceX izpilddirektors Masks sacīja, ka ar to pietiek publiskai beta versijai.

“Kad šie satelīti sasniegs mērķa pozīciju, mēs varēsim izvērst diezgan plašu publisko beta versiju ASV ziemeļdaļā un, cerams, Kanādas dienvidos,” viņš pēc satelītu palaišanas dalījās Twitter ierakstā.

Šajā beta versijā ietilptu Detroitas metro rajons un Ann Arbor, Mičiganas štatā, piebilda Masks.

“Citas valstis sekos, tiklīdz būs saņemts normatīvais apstiprinājums”.

Masks precīzi nepateica, kad sagaidāms, ka satelīti sasniegs savu mērķa pozīciju. Harvardas-Smitsonijas Astrofizikas centra astrofiziķis Džonatans Makdauels sacīja, ka tie varētu beigu pozīcijā nonākt tikai februārī.

Masks aprīlī sacīja, ka pakalpojuma publiskā beta versija tiks izveidota un darbosies rudenī. Savukārt, 2019. gada maijā viņš apgalvoja, ka komerciāli dzīvotspējīga Starlink pakalpojuma sākotnējā versija ASV būtu iespējama ar 400 satelītiem, savukārt 800 būtu pietiekams daudzums nozīmīgam globālajam pārklājumam.

Tātad ir iespējams, ka publiskā beta versija varētu tiešām sākties, jo nupat palaistie 60 satelīti nākamajos mēnešos nonāks mērķa pozīcijā.

Septembrī Vašingtonas štatā sākās ierobežots šīs tehnoloģijas beta tests, taču tas bija pieejams tikai štata militārā un ārkārtas situāciju atbalsta sniedzējiem.

Starlink mērķis ir panākt, lai orbītā virs Zemes nonāktu līdz pat 42 000 satelītu, kas ātrgaitas platjoslas internetu izstarotu uz attālām vietām, kurās ir grūti iegūt pārklājumu. Uzņēmuma tīmekļa vietnē teikts, ka viņi vēlas, lai līdz 2020. gada beigām būtu pieejams pārklājums ASV un Kanādā, bet līdz 2021. gadam – gandrīz visā pasaulē.

SpaceX ir spēcīga motivācija padarīt ‘kosmosa internetu‘ komerciāli dzīvotspējīgu. Masks 2019. gadā teica, ka projekts būs nozīmīga ienākumu plūsma uzņēmumam. Septembrī viņš izteicās, ka uzņēmums “droši vien piedāvās IPO” Starlink pēc dažiem gadiem, ja ieņēmumi pieaugs vienmērīgi (IPO – Initial public offeringSākotnējais publiskais piedāvājums).

Taču ne visus aizrauj ātrais Starlink izvietošanas temps. Astronomi ir atkārtoti pauduši bažas, ka satelīti varētu traucēt astronomijas izpēti.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/7200/kas-ir-starlink-sateliti-un-ka-tos-noverot/
http://datuve/raksts/7226/spacex-veic-jau-septito-starlink-satelitu-misiju/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us