Kā tehnoloģijas uzlabo sporta pieredzi?

Tehnoloģiju izmantošana sportā strauji pieaug. Piemēram, futbolā jaunās ierīces tiek izmantotas dažādu iemeslu dēļ, piemēram, lai palīdzētu tiesnešiem pieņemt lēmumus un mērītu sportistu sniegumu spēles laikā, tādējādi palīdzot trenerim noteikt treniņu programmu un spēles stratēģiju.

Viena no slavenākajām un jaunākajām tehnoloģijām, kas ieviesta futbolā, tiek saukta par “vārtu līnijas tehnoloģiju”. To izmanto, lai noteiktu, vai bumba ir šķērsojusi vārtu līniju, un tādējādi palīdzētu tiesnesim. Savukārt attiecībā uz sportistu snieguma kvantitatīvu noteikšanu futbola spēles laikā pēdējos gados ir ražotas dažāda veida ierīces. Valkājamās ierīces, kas var kontrolēt sirdsdarbības ritmu, tika integrētas ar izsekošanas tehnoloģijām, kas ietver globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS), akselerometra un žiroskopa sensorus, kurus izmanto, lai aprakstītu sportistu kustības un fiziskās prasības. Tāpēc šīs jaunās tehnoloģijas var novērtēt, cik daudz sadursmju un lēcienu notiek spēles laikā. Šie dati kļūst arvien svarīgāki treneriem, sporta treneriem un ārstiem.

Ja vēlaties uzlabot savu sportisko sniegumu, ir vairākas iespējas, dažādas lietotnes Jūsu telefonos un ierīces, kā viedpulkstenis, kas var palīdzēt sekot līdzi progresam un redzēt rezultātus. Tehnoloģijas var izmantot ne tikai profesionāli sportisti, bet arī ikviens, kas apmeklē sporta zāli, piemēram, vietās kā Sporta komplekss Ķeizarmežs.

Svarīgākie ieguvumi, kā tehnoloģijas ir spējušas uzlabot sporta pieredzi kopumā

Valkājamās tehnoloģijas

Šodien, pateicoties visam, sākot no GPS sekotājiem līdz RFID mikroshēmām, sporta amatpersonas var aprēķināt rezultātus, izmantojot tūlītējus, objektīvus un kvantitatīvi novērtējamus datus. Futbolā un citos sporta veidos ir daudz valkājamo tehnoloģiju veidu. Tādi viedpulksteņi kā Fitbit ir populāri gan profesionālu sportistu, gan amatieru fitnesa cienītāju vidū, un tie ir piemēroti visdažādākajām aktivitātēm, kurās var izmantot kaloriju, soļu, attāluma, pulsa un sirdsdarbības ritma uzskaiti.

Ir pat uz galvas montējami displeji (HMD), kurus var iebūvēt ķiverēs, lai sacīkšu autosportisti varētu uzturēt radiosakarus ar savu ekipāžu. Sporta zinātnes tehnoloģijas ir kļuvušas diezgan sarežģītas, un augstas klases fitnesa produkti var skaitīt soļus, mērīt sirdsdarbības frekvenci un pat piegādāt elektrokardiogrammas rezultātus uz savienotiem viedtālruņiem.

Sensori

Sensori bieži ir sporta tehnoloģiju aprīkojuma un sporta inventāra dzinējspēks. Sensorus var nēsāt sportisti vai iebūvēt apavos un apģērbā. Atkarībā no to unikālās funkcionalitātes sensorus var izmantot visdažādākajos nolūkos, sākot no veselības un biometrisko datu izsekošanas līdz reāllaika rezultātu sniegšanai rezultātu tablo.

Valkājamo sporta tehnoloģiju priekšrocības ir daudzas. Ar tām var ne tikai izsekot veselības un fiziskās sagatavotības datus, lai optimizētu sportisko sniegumu, bet tās var izmantot arī traumu novēršanai, identificējot bīstamās zonas un paredzot riskantas kustības vai modeļus. Ja tos izmanto sporta amatpersonas, tie var arī nodrošināt precizitāti spēļu laikā.

Līdzjutēju iesaiste

Labākā pieredze sportā ir pilnībā iesaistīts līdzjutējs, un komandas ir sākušas izmantot dažādas stratēģijas, lai palielinātu savu uzticīgāko līdzjutēju enerģiju un aizrautību. Piemēram, sporta līdzjutēju vidū diezgan populāras ir kļuvušas lojalitātes programmas. Tās piedāvā visdažādākās priekšrocības un privilēģijas tiem, kas regulāri atbalsta savas komandas, tostarp atribūtus, tikšanās ar sportistiem un VIP piekļuvi stadioniem. Citas pārdod komandu krekliņus ar mikroshēmām piedurknēs, kas sezonas biļešu īpašniekiem dod lojalitātes balvas, ieejot spēļu norises vietā.

Pieaug arī digitālā fanu iesaiste. Daudzi mūsdienu stadioni ir aprīkoti ar ātrgaitas internetu, un tas ļauj līdzjutējiem piekļūt lietotnēm, atkārtojumiem, spēlētāju statistikai, komentāriem tiešraidē un daudz kam citam. Viņi var arī atjaunināt savus sociālo plašsaziņas līdzekļu kontus reāllaikā, kas ir ieguvums komandām un spēļu vietām, kuras rēķinās ar fanu iesaistīšanos sociālajos plašsaziņas līdzekļos, lai palielinātu pārdošanas apjomus.

Invaliditāte un pieejamība

Jaunās sporta tehnoloģijas ļauj izbaudīt sportu visu veidu līdzjutējiem, tostarp līdzjutējiem ar invaliditāti, kuri agrāk, iespējams, saskārās ar nepieejamiem spēļu un stadionu aspektiem. Piemēram, Austrālijas atklātajā tenisa turnīrā nesen tika ieviests aprakstošs audio nodrošinājums cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tika apvienoti dati par bumbiņas pozīciju tiešraidē ar telpiskiem skaņas efektiem, lai līdzjutējiem sniegtu pilnīgi aizraujošu pieredzi.

Fani ar invaliditāti var izmantot arī tādas iespējas, kā e-biļešu sistēmas un citus bezkontakta vai elektroniski vadītus pakalpojumus. Tas ļauj viņiem izvairīties no grūtībām, kas saistītas ar to, ka līdztekus līdzjutēju vietām, piemēram, biļešu tirdzniecības vietām, var nebūt piekļuves ratiņkrēsliem vai invalīdu stāvvietām. Dažas norises vietas pat ir sākušas piedāvāt “piegādes pakalpojumus uz vietas”, kas ļauj līdzjutējiem pasūtīt ēdienu un dzērienu, un saņemt to piegādi, kamēr viņi skatās spēli, un, lai gan tas nav domāts tikai invalīdiem, viņi var gūt labumu kā spēļu apmeklētāji.

Vēl ir vērts pieminēt jauno tehnoloģiju ietekmi uz pašiem sportistiem ar invaliditāti. Daudzos para-sporta veidos ir sākts izmantot tehnoloģijas, sākot ar motorizētām protēzēm un beidzot ar oglekļa šķiedras ratiņkrēsliem. Ir notikuši arī aizraujoši sasniegumi attiecībā uz palīgtehnoloģiju veidiem, kas ir atļauti noteiktos sporta veidos. Piemēram, peldēšanā cilvēki ar redzes traucējumiem agrāk paļāvās uz “stūmējiem”, kas fiziski pieskārās viņiem ar nūju, lai signalizētu, ka ir laiks pagriezties. Šodien šie paši peldētāji var izmantot digitālu ierīci, kas izmanto infrasarkanos starus un ultraskaņas tehnoloģiju, lai signālu raidītu uz viņu aizsargbrillēm.

Sensoru rīki

Sporta administrēšanā un tiesāšanā tehnoloģijas var gūt panākumus tur, kur cilvēki to nevar izdarīt. Tas garantē taisnīgu rezultātu izvērtēšanu un nodrošina, ka sportisti uzvar godīgi. Sensoru rīkus, piemēram, vārtu līnijas tehnoloģiju, bieži izmanto, lai analizētu, vai vārti ir derīgi. Tos izmanto arī gadījumos, kad ar neapbruņotu aci nevar patiesi noteikt, vai bumba ir šķērsojusi vārtu līniju vai spēlētājs ir izdarījis pārkāpumu.

Sensori arvien vairāk tiek izmantoti arī sporta sacensībās, piemēram, vingrošanā. 2019. gada pasaules mākslas vingrošanas čempionātā tika atklāta vēsturē pirmā mākslīgā intelekta sistēma, kas paredzēta, lai novērtētu vingrotāju formu, ātrumu un tehnisko precizitāti. Tā bija tik progresīva, ka izmantoja 3D lāzerus, lai noteiktu sportistu skeleta stāvokļa leņķus.

RFID mikroshēmas

Viens no labākajiem tehnoloģiju piemēriem sportā ir RFID mikroshēmas, ko izmanto, lai noteiktu laiku atsevišķiem sacensību dalībniekiem. Tās ir nelielas ierīces ar iebūvētām antenām, kas pārraida bezvadu signālus uz izsekošanas stacijām. RFID mikroshēmas bieži tiek izmantotas garo distanču skrējienos, lai raidorganizācijām un skatītājiem palīdzētu izsekot precīzai dalībnieku atrašanās vietai sacensību laikā.

Aprīkojuma attīstība

Sportā drošība ir galvenais faktors sportistu ilgmūžībai, kā arī līdzjutēju priekam. Aprīkojuma ražotāji ir izstrādājuši vairākas ierīces, lai novērstu traumas, samazinātu nelaimes gadījumu skaitu un nodrošinātu skatītāju labsajūtu.

Piemēram, 2010. gada sezonā pēc pieaugošajām bažām par smadzeņu satricinājumu traumām NFL tika izmantotas īpašas ķiveres. Ķiveres tika izstrādātas tā, lai absorbētu sadursmju radīto triecienu un pasargātu sportistus no galvas un kakla traumām. Tās pievienojās citām NFL valkājamām tehnoloģijām, piemēram, biometriskiem monitoriem. Līdzīgas tehnoloģijas tiek izmantotas tādos sporta veidos kā autosacīkstes un hokejs, lai uzlabotu drošību šajās augsta kontakta un trieciena aktivitātēs.

Skatītāju drošība ir vēl viena problēma sporta pasākumu laikā, kad ātri kustīgi ķermeņi vai atlūzas var nodarīt kaitējumu tuvumā esošajām personām. Daudzās sacīkšu sacensībās, tostarp NASCAR sacensībās, betona barjeras ir aizstātas ar tērauda barjerām. Arī hokeja norises vietās ir sākti eksperimenti ar dažādu veidu stikliem, kas paredzēti triecienu absorbēšanai, nevis sadrupšanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us