Jevgeņijs Kasperskis: 2010. gadā ir radīti 20 miljoni jaunu kaitīgo programmatūru

Kaspersky Lab ģenerāldirektors Jevgeņijs Kasperskis bija galvenais referents Programmatūras ražotāju asociācijas (BSA) informācijas drošības forumā. Šis forums ir viens no ievērojamākajiem nozares notikumiem pasaulē.

Business Software Alliance informācijas drošības forumi ik gadu notiek Briselē un Vašingtonā, kur vienkopus pulcējas ievērojamākie nozares speciālisti, valsts iestāžu pārstāvji un pasaules vadošo uzņēmumu eksperti, kas strādā augsto tehnoloģiju jomā un pirmajās rindās cīnās ar IT apdraudējumiem.

Pamata ziņojumu un grupu diskusiju gaitā foruma dalībnieki apsprieda mūsdienu situāciju IT drošības jomā, noteica prioritāros uzdevumus tuvākajai nākotnei un nosprauda rīcības plānu lietotāju, komercsabiedrību un valsts struktūru aizsardzības jomā. Šogad galvenie diskusiju temati bija personas datu aizsardzība, datu aizsardzības pasākumu saskaņošana ar informācijas drošības prasībām un citiem nozares uzdevumiem, kā arī starptautiskā datu apmaiņa mākoņtehnoloģiju laikmetā.

Savā runā Jevgeņijs Kasperskis sniedza pārskatu par informācijas drošības stāvokli pasaulē un dalījās savos uzskatos par jaunākajām tehnoloģiskajām inovācijām un visefektīvākajām metodēm cīņai ar globālo kibernoziedzību, pievēršot īpašu uzmanību mākoņtehnoloģijām, kas ļauj operatīvi nodrošināt efektīvu aizsardzību. Jevgeņijs Kasperskis sacīja, ka 2010. gadā ir radīti 20 miljoni jaunu kaitīgo programmatūru. Turklāt izplatību guvuši jauni kibernoziedznieku darbības veidi, piemēram, kaitīgo programmatūru radīšana bankomātiem un mobilo mērķtiecīgu uzbrukumu veikšana. Savā runā Kaspersky Lab vadītājs uzsvēra, ka cīņai ar mūsdienu kibernoziedzību būtiska ir vēl ciešāka visu ieinteresēto pušu sadarbība.

«Lai globālā mērogā cīnītos ar kiberterorismu, ārkārtīgi svarīga ir starptautiska un starpvalstu sadarbība. Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas vienmēr ir atbalstījis šādu sadarbību,» sacīja Jevgeņijs Kasperskis. «Es priecājos par iespēju piedalīties Business Software Alliance IT drošības forumā un dalīties mūsu mākoņtehnoloģiju izmantošanas pieredzē. 2006. gadā mēs bijām viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas ieviesa šīs tehnoloģijas mājas datorlietotājiem domātajos risinājumos. Tagad ir svarīgi turpināt pilnveidot līdzīgus risinājumus, lai sekmīgi stātos pretī kibernoziedznieku izmantotajām jaunajām metodēm.»

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us