Jaunuzņēmumi aicināti pieteikties starptautiskai izcilības programmai izglītības tehnoloģijas sfērā

Jaunuzņēmumi, kas specializējas Ed-Tech jeb izglītības tehnoloģijās vai arī vēlas pievērsties Ed-Tech sfērai un ir attīstījuši kādu produktu vai servisu citā jomā, tiek aicināti pieteikties starptautiskai akcelerācijas programmai tiešsaistē. Latvijas Universitāte kļuvisi par Ed-TechEvolution partneri.

Krīze ir iespēju laiks. Tā noteikti ir Ed-Tech jaunuzņēmumu (startups) gadījumā un laikā, kad Covid-19 izraisītā pandēmija piespiedusi miljoniem cilvēku no klasēm pārslēgties uz tiešsaistes izglītības formām. Lieki nepārspīlējot, Ed-Tech uzņēmējiem tas ir nākamais Lielajam sprādzienam pielīdzināmais notikums pēc interneta ieviešanas.

Covid-19 piespieda izglītību pārcelties uz tiešsaisti faktiski vienas nakts laikā,” norāda kiberdrošības eksperte Ieva Ilvesa, Latvijas Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos. “Dažiem tas nozīmē nepieciešamību turpināt studijas, citiem tā ir iespēja apgūt jaunas prasmes, uzlabot zināšanas un pašiem kļūt par skolotāju vai pasniedzēju. Ed-Tech piedāvā plašas izpētes un inovāciju iespējas.”

Ed-TechEvolution kopā tiek savesti spožākie prāti un investori no Ziemeļvalstīm un Baltijas reģiona, lai aktivizētu piecu dienu ilgu, intensīvu akcelerācijas programmu, kura, atbilstoši organizatoru pamatidejai, pilnībā notiks tiešsaistē. Bez Ievas Ilvesas Ed-TechEvolution mentori ir Marts Aro no Teach Millions, Edgars Škutāns no “uzdevumi.lv”, Bendžamins Bangerts no Learn Launch Boston un daudzi citi vadošie eksperti no vairāk nekā 10 valstīm.

Šis aicinājums tiks izplatīts visām inovatīvajām kompānijām, kurās strādā talantīgākie jaunie speciālisti un kuras vai nu specializējas izglītības tehnoloģijās, vai arī vēlas pievērsties Ed-Tech sfērai un ir attīstījušas kādu produktu vai servisu citā jomā. Ģeogrāfija nav kritērijs – var pieteikties jaunuzņēmumi no jebkuras valsts.

Programma tiks īstenota no 2020. gada 15. jūnija līdz 19. jūnijam. Dalībniekiem būs iespēja saņemt nepastarpinātu palīdzību un padomus no vairāk nekā 20 pieredzējušiem mentoriem, piedalīties meistardarbnīcās, kuras vadīs savas jomas tehnoloģiskie līderi, iesaistīties neformālās, bet strukturētās sarunās ar veiksmīgiem uzņēmējiem, uzklausīt citus jaunuzņēmējus un ļaut viņiem sadzirdēt sevi, kā arī uzdot visus svarīgākos jautājumus. Uzvarētāji saņems attīstības veicināšanas balvas no Ed-TechEvolution partneriem, tajā skaitā labāko ideju autori varēs saņemt līdz 3000 EUR no “Tet”.

Katrai programmā pieņemtajai komandai tiks lūgts izvirzīt divus individuālus, ambiciozus mērķus, kurus tā plāno sasniegt programmas beigās. Trešais mērķis visiem būs kopīgs. Dalībniekiem tiks lūgts savu produktu jēdzieniski raksturot un piemērot tādam scenārijam, ja pasauli skartu Covid-19 pandēmijas otrais vilnis un izglītības institūcijas būtu spiestas savas klases un auditorijas neatvērt arī 2020./2021. mācību gada semestros.

Papildus iesācējiem jaunuzņēmumiem programmā ar prieku tiks uzņemti arī līdzīgi domājoši partneri, kuri uz iespējām, ko paver Ed-Tech, raugās tikpat aizrautīgi kā Ed-TechEvolution. Par Ed-TechEvolution partneriem tiks ziņots visās publiskajās, mārketinga un reprezentācijas aktivitātēs, tāpat  viņiem tiks nodrošināta piekļuve Ed-TechEvolution darījumu plūsmai programmas laikā un pirms tās darbības sākuma; partneri tiks ielūgti piedalīties dalībnieku atlasē un balsot, lai noteiktu uzvarētājus.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš uzskata – Latvijā Covid-19 izraisītā krīze valdībai nekavējoties lika atrast veidu, kā nodrošināt augstas kvalitātes attālinātu izglītību, tostarp arī pirmsskolas izglītību, vairāk nekā 250 tūkstošiem bērnu un skolotāju. Ārkārtas situācija ļāva uzplaukt virknei inovatīvu pieeju, ieskaitot divus izglītojošus televīzijas kanālus, kas bija sasniedzami 97% mājsaimniecību, vairāk nekā 5300 viedierīču ar bezmaksas interneta pieslēgumu maznodrošinātiem bērniem, vadlīnijas, kas iedrošināja pedagogus izmantot dažādus tiešsaistes resursus, mākoņdatošanas rīkus un citas jaunas pieejas. “Tradicionālā izglītības sistēma saskaras ar daudziem izaicinājumiem un Ed-Tech ir iespēja tikt ar tiem galā!” teica Znotiņš.   

Ievas Ilvesas vārdiem runājot, šī krīze ir Ed-Tech biznesa “zelta iespēja.” “Taču nepieciešama piepūle, lai šo iespēju pārvērstu noturīgā, ilgtspējīgā un jēgpilnā ieguvumā,” viņa uzsver. “Izglītība un tehnoloģija ir ārkārtīgi spēcīgi rīki, kuriem ir ilgtermiņa ietekme uz sabiedrību.

Jaunuzņēmumi, kuri vēlas piedalīties šajā programmā, aicināti pieteikties tiešsaistē: https://www.edtechevolution.org/ līdz 06.06.2020. plkst. 12.00.

Par Ed-TechEvolution:

Ed-TechEvolution ir Baltijas valstu izglītības ministriju un ekspertu atbalstīts starptautisks projekts, kura mērķis ir sekmēt jaunu izglītības tehnoloģiju veidošanos un attīstību, aktivizējot piecu dienu ilgu, intensīvu akcelerācijas programmu. Ed-TechEvolution partneri ir “Lielvārds”, “Tet”, Rīgas dome un “Altum”. Atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija (Education Nation), Latvijas Universitāte, Teach Millions, Learn Launch, Liepājas dome, Commercialization Reactor, Progressica, Contriber un Microsoft.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us