Jaunā Windows 10 draiveru sistēma var izraisīt kļūdas

Jaunā Windows 10 draiveru sistēma var izraisīt kļūdas

Neseno ‘October 2020 Patch Tuesday’ atjauninājumu ietvaros Microsoft ir veikuši būtiskas izmaiņas veidā, kādā Windows pārbauda draiverus. Taču Microsoft brīdina, ka jaunā Windows 10 draiveru sistēma gala lietotājiem var izraisīt lielas problēmas.

Izmaiņu pamatā ir labi nodomi, jo programmatūras gigants vēlas pasargāt vērtīgu Windows 10 sistēmu aparatūru draiverus no ļaunprātīgu programmatūru uzbrukumiem.

Microsoft jaunais draivera verifikācijas modelis noteikti palīdzēs aizsargāt lietotājus, taču tas var izraisīt arī specifiskas draiveru kļūdas operētājsistēmā Windows 10, ja uzņēmums nespēs verificēt draivera programmatūras izdevēju.

Pašlaik operētājsistēmā Windows 10 tiek parādīti divi draiveru kļūdu ziņojumi, kurus lietotāji var redzēt, ja verifikācijas process neizdodas. Pirmajā kļūdas ziņojumā rakstīts “Windows nevar pārbaudīt šīs draivera programmatūras izdevēju” (“Windows can’t verify the publisher of this driver software”), bet otrajā – “Tēmā nebija paraksta” (“No signature was present in the subject”). Šie kļūdu ziņojumi nozīmē, ka Windows, mēģinot pārbaudīt draiveri, atklāja nepareizi formatētu kataloga failu un ka instalēšanas process neizdosies.

Jauna draiveru sistēma

Saskaņā ar Microsoft atbalsta dokumentu, ja Windows 10 nespēj pārbaudīt draiveri, lietotājiem “jāsazinās ar draivera pārdevēju vai ierīces ražotāju (OEM) un jālūdz atjaunināts draiveris, lai novērstu problēmu”.

Kaut arī tas izklausās loģiski, visticamāk, Windows 10 lietotājus neapmierinās fakts, ka viņiem ir jāvēršas pie uzņēmuma ar tik neparastu pieprasījumu.

Tomēr lietotāji, visticamāk, saskarsies ar šīm problēmām, lietojot vecus draiveru atjauninājumus. Taču vecāka draivera instalēšana bieži var būt vienīgais pieejamais labojums, kad uzņēmums izlaiž jaunu draiveri, kas nedarbojas.

Cerams, ka Microsoft jaunā draiveru sistēma laika gaitā uzlabosies, taču, ja pirms tam saņemsit draivera kļūdas ziņojumu, jums būs tieši jāsazinās ar draivera pārdevēju vai ierīces ražotāju, cerot, ka viņiem ir atjaunināts draiveris, kas ir gatavs problēmas novēršanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us