Jaunā SD Express karšu specifikācija ir gandrīz četras reizes ātrāka par pašreiz pieejamo

SD Association, grupa, kas nosaka atmiņas karšu standartus, paziņojusi par jaunu SD 8.0 specifikāciju SD Express atmiņas kartēm, kas ļaus tām pārsūtīt datus ar ātrumu gandrīz četri gigabaiti sekundē. Lielā mērā par to jāpasakās PCIe 4.0 un NVMe saskarnes izmantošanai, kas parasti sastopama SSD jeb pusvadītāju diskos. Šis pārsūtīšanas ātrums varētu būt noderīgs, jo tādas jaunās tehnoloģijas kā, piemēram, 8K video, rada arvien lielākus failus, kuriem nepieciešama ātrāka caurlaidspēja, ja vēlaties datus pārsūtīt savlaicīgi.

Konkrēti, 8.0 specifikācija ļauj pārsūtīt datus ar ātrumu līdz 3 938 megabaitiem sekundē, teikts SD asociācijas paziņojumā. Tas ir ievērojams lēciens no maksimālā pārsūtīšanas ātruma 985 megabaiti sekundē, kas ir pieejams SD 7.0 un SD 7.1 specifikāciju kartēs. Tajās tiek izmantota lēnākā PCIe 3.1 saskarne. Jaunā specifikācija būs pieejama SDHC, SDXC un SDUC atmiņas kartēs, kas nozīmē, ka teorētiski to varētu izmantot 128TB SDUC kartē, kas šobrīd ir lielākais atmiņas apjoms, ko atbalsta SD karte.

Lai gan specifikācija jau ir izsludināta, tas nenozīmē, ka SD 8.0 jau ir nopērkamas. Būs jāgaida, kamēr atmiņas karšu izgatavotāji to ieviesīs gaidāmajos izstrādājumos. Tam būs nepieciešamas arī ierīces, kas nolasa karti, piemēram, klēpjdatori, fotokameras un karšu lasītāji, kas atbalstītu konkrēto specifikāciju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us