Jaunā iOS 13.5 versija ļauj vieglāk atbloķēt tālruni, valkājot sejas masku

Apple šonedēļ laida klajā jauno iOS 13.5 versiju, kurā ir divas jaunas funkcijas, kas ir tieši saistītas ar COVID-19 pandēmiju: uzlabojumi Face ID sejas atpazīšanas opcijā, lai atvieglotu tālruņa atbloķēšanu, personām, kas nēsā sejas masku, un pirmās fāzes atbalsts Apple un Google kopīgi izstrādātajai vīrusa paziņošanas sistēmai.

Iepriekšējās iOS versijās, ja Apple lietotājs valkāja sejas masku un mēģināja izmantot Face ID, bija jāgaida pāris sekundes, līdz tālrunis personu atpazīst. Jaunajā iOS 13.5 tagad ir iespēja pavilkt no ekrāna apakšas uz augšu, kur ir redzama opcija, uzreiz ievadīt piekļuves kodu.

iOS 13.5 atbalsta arī Apple un Google paziņojumu lietojumprogrammas saskarni (API), kas nozīmē, ka lietotāji varēs izmantot tādas sabiedrības veselības aģentūru izstrādātas lietotnes, kuras nosūta paziņojumu, ja esat bijis saskarsmē ar kādu, kuram ir diagnosticēts COVID-19. Sistēma ir neaktīva, kamēr nav instalēta lietotne, kas izmanto attiecīgo API.

Tuvākajā nākotnē Apple un Google iebūvēs šo funkciju tieši savu tālruņu operētājsistēmās, lai būtu iespēja saņemt paziņojumu, ka, iespējams, esat pakļauts COVID-19. Tas būs iespējams pat tad, ja nebūs instalēta attiecīgā paziņošanas lietotne. 

Programmatūras atjauninājums arī ļaus izslēgt funkciju, kas FaceTime grupas zvanos automātiski maina dalībnieku logu izmēru, kad kāds runā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us