Japāna izveidojusi pasaulē ātrāko datoru

Japāņu superdators ir ieņēmis visaugstāko vietu Top500 superdatoru ātruma reitingā. Fugaku ir dators, ko izstrādājuši Riken un Fujitsu. Tajā tiek izmantota Fujitsu 48 kodolu A64FX mikroshēma. Tā ir pirmā reize, kad dators, kura pamatā ir ARM procesori, ir šī saraksta augšgalā.

Fugaku sasniedza Top500 augšgalu ar rezultātu 415,5 petaFLOPS. Tā procesors vienā sekundē spēj izpildīt 415,5 kvadriljonus instrukciju, kas ir 2,8 reizes ātrāk nekā tuvākais konkurents IBM Summit. Fugaku ieguva augstākās vietas arī citos rangos, kuros tiek pārbaudīti datori ar dažādu darba slodzi, ieskaitot Graph 500, HPL-AI un HPCG. Neviens iepriekšējais superdators nekad nav vienlaikus atradies visu četru rangu augšgalos.

Ātrākais superdators parasti ir vai nu amerikāņu vai ķīniešu izgudrojums. Šī ir Japānas pirmā sistēma, kas deviņu gadu laikā kopš Fugaku priekšgājēja Riken K iekļuvusi Top500. Kopumā sarakstā ir 226 ķīniešu superdatori, 114 no Amerikas un 30 no Japānas. ASV bāzētās sistēmas nodrošina visaugstāko veiktspēju ar 644 petaFLOPS ātrumu.

Salīdzinājumam – nākamās paaudzes Xbox, kas iznāks šogad, piedāvā 12 teraFLOPS, kas grafiskās apstrādes jaudas ziņā ir aptuveni simtā daļa no viena petaFLOPS.

Paredzēts, ka Fugaku ar pilnu jaudu sāks darbosies nākamajā gadā. Līdz šim tas ir izmantots eksperimentāli, lai pētītu COVID-19, ieskaitot diagnostiku, imitējot SARS-CoV-2 vīrusa izplatību un Japānas jaunās kontaktu izsekošanas lietotnes efektivitāti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us