IZZI gatavs IPv6 standartam

Sākot ar 6. jūniju, kas oficiāli visā pasaulē ir interneta protokola 6. versijas (IPv6) palaišanas datums, arī telekomunikāciju operators IZZI, kas ir veicis sava tīkla modernizāciju, pilnībā nodrošina interneta pakalpojumus atbilstoši interneta protokola 6. versijas (IPv6) standartam. Arī IZZI mājas lapa būs pastāvīgi pieejama IPv6 tīklā.

„Šobrīd gan Latvijā, gan pasaulē pārsvarā interneta resursi ir pieejami interneta protokola 4. versijā, bet tā adrešu skaits strauji rūk. Lai paplašinātu IZZI klientiem pieejamo interneta resursu klāstu un nodrošinātu iespēju aplūkot mājas lapas, kas balstītas uz IPv6, jau pērn uzsākām tīkla modernizācijas darbus, un esam pilnībā gatavi nodrošināt interneta pakalpojumus atbilstoši IPv6 standartam,” skaidro Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Savukārt no rītdienas oficiāli mūsu mājas lapa būs pastāvīgi pieejama IPv6 tīklā. Vēl vairāk, esam gatavi palīdzēt arī mūsu klientiem, kuru mājas lapas izvietotas uz mūsu serveriem un kuri izteiks vēlmi nodrošināt satura pieejamību arī IPv6 standartā.”

Jāuzsver, ka IPv6 standarta atbalsts ir atkarīgs arī no gala lietotājam pieejamajiem resursiem – klienta aparatūrā ir jābūt atbilstošam programmnodrošinājumam (operētājsistēmai).

Interneta popularitātes un straujās izaugsmes dēļ pērn gada sākumā aktualizējās ziņa, ka pasaulē beigsies interneta adreses. Prognozēts, ka reģionālajam reģistratoram RIPE NCC IPv4 adreses beigsies jau šogad. Lai atrisinātu šo problēmu, tika radīts interneta protokols IPv6.

Lai pievērstu interneta pakalpojumu sniedzēju, aparatūras un programmatūras ražotāju uzmanību nepieciešamībai domāt par IPv6, bezpeļņas organizācija The Internet Society sadarbībā ar tādiem pasaule mēroga interneta satura veidotājiem kā Google, Facebook, Yahoo!, Akamai u.c. 2011. gada 8. jūnijā rīkoja globālo IPv6 dienu, kā rezultātā to interneta lapas bija sasniedzamas gan IPv4, gan IPv6 tīklos. Šajā dienā arī IZZI veiksmīgi nodrošināja klientiem IPv6 savietojamību ar pasaules lielāko interneta satura veidotāju interneta resursiem.

Interneta protokola 4. un 6. versija ir protokolu kopa, ko dators lieto, lai veiktu informācijas apmaiņu starp internetu un mājas vai uzņēmuma tīkliem. IPv6 ļauj piešķirt daudz vairāk IP adrešu nekā IPv4.

Uzņēmums IZZI ir piereģistrējies arī Pasaules IPv6 dienai. Pilns dalībnieku saraksts apskatāms [url=http://www.worldipv6launch.org/participants/?q=1]http://www.worldipv6launch.org/participants/?q=1[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us