Izveidojies jauns līderis Latvijas IT tirgū

Sākot ar š.g. 1.jūliju Latvijā sāks darboties jauns IT uzņēmums „MarkIT Latvija”, SIA, kurš izveidots apvienojoties diviem esošiem un Latvijas tirgū jau ilgi strādājošiem IT uzņēmumiem – Ermitāžas risinājumi un MarkIT.lv. Apvienošanās rezultātā MarkIT Latvija kļūs par lielāko IT preču piegādātāju Latvijā, kas dod iespēju uzņēmumiem un valsts iestādēm iegādāties IT preces e-iepirkumu sistēmā Internetā. Abi uzņēmumi ir cieši sadarbojušies jau kopš 2008.gada, kad Ermitāžas risinājumu akciju kontrolpaketi iegādājās MarkIT Holdings, kam iepriekš jau bija filiāle Latvijā – uzņēmums MarkIT.lv.

Pēc apvienošanās, sākot ar š.g. 1.jūliju, Ermitāžas risinājumu klienti sāks izmantot MarkIT e-iepirkumu sistēmu: www.markit.lv, kas ir lielākā e-iepirkumu sistēma Baltijas valstīs, jo tajā var iegādāties vairāk kā 1 000 000 IT produktu no vairāk kā 70 vairumtirgotājiem visā Eiropā, no kuriem vairāk kā 150 000 produktu no 15 vairumtirgotājiem ir pieejami Latvijas uzņēmumiem. MarkIT e-iepirkumu sistēma nodrošina dažādus rīkus un funkcionalitāti, kas palīdz uzņēmumiem organizēt IT produktu iegādes un nodrošināt to pārskatāmību un kontroli visa iegādes procesa laikā. Ņemot vērā milzīgo pieejamo preču klāstu šajā sistēmā, Latvijas uzņēmumiem ir iespēja atrast tiem nepieciešamās preces ne tikai pie vietējiem vairumtirgotājiem, bet arī citās valstīs, kur atsevišķos gadījumos tās ir nopērkamas pat par 30% lētāk, nekā Latvijā. Pēc apvienošanās šo sistēmu izmantos vairāk kā 3000 uzņēmumu, lielu starptautisku kompāniju un valsts iestāžu no visas Latvijas.

„Saskaņā ar mums pieejamajiem datiem Latvijas datoru pārdošanas tirgus 2010.gada pirmajā ceturksnī ir krities par 14%. Tikmēr Ermitāžas risinājumu un MarkIT.lv apvienotais apgrozījums pirmajos piecos mēnešos ir bijis 1,23 miljoni LVL, kas ir par 4% vairāk nekā pagājušā gada šajā periodā. Ņemot vērā šos rezultātus, mēs plānojam noturēt mūsu pozīciju tirgū un saglabāt vismaz 3 miljonu LVL apgrozījumu līdzīgi kā pagājušajā gadā, neskatoties uz kopējā tirgus kritumu.”, komentē Juris Žagars, „MarkIT Latvija”, SIA valdes priekšsēdētājs.

MarkIT Holdings 2010.gada beigās plāno sasniegt 24 miljonu EUR konsolidēto apgrozījumu. Kompānija darbojas 21 Eiropas valstī un palīdz uzņēmumiem ietaupīt savu laiku un naudu uz IT preču iegādi. Vairāk informācijas par MarkIT Holdingu ir pieejams: www.markit.eu.

Informācija par uzņēmumiem:
SIA „Ermitāžas risinājumi” – dibināts 2000.gadā, apgrozījums 2009.gadā – 1,93 miljoni LVL.
SIA „MarkIT.lv” – dibināts 2003.gadā, apgrozījums 2009.gadā – 1,08 miljoni LVL.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us