Izsludināts projektu konkurss «Covid-19 seku mazināšanai», kura kopējais budžets ir 5 miljoni eiro

Latvijas Zinātnes padome (LZP) izsludina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Veselības ministrijas (VM) īstenotās valsts pētījumu programmas «Covid-19 seku mazināšanai» projektu pieteikumu atklāto konkursu. Tā mērķi ir ierobežot Covid-19 infekcijas slimības izplatību un aizsargāt iedzīvotājus, īstenojot inovatīvus augstas gatavības zinātniskus projektus, kas steidzami atjaunotu ekonomisko darbību un sociāli aktīvu ikdienas dzīvi.

Projektu iesniegšanas termiņš ir 16. jūnijs. Konkursa nolikums un tā pielikumi pieejami LZP mājaslapā. Projektu pieteikumi jāiesniedz Nacionālajā zinātniskās darbības informācijas sistēmā.

Konkursa kopējais budžets ir pieci miljoni eiro pusgada periodam. 

Programmā ir paredzēts izstrādāt zinātniskas prognozes turpmākās rīcības scenārijiem Latvijā 2020. gada rudenī, 2021. un 2022. gadā, tai skaitā jaunu saslimšanas uzliesmojumu pārvarēšanai. Konkursā var pieteikt zinātniskos projektus trīs tematiskās jomās: 
•    veselības aprūpe un sabiedrības veselība;
•    inženiertehniskie risinājumi; 
•    tautsaimniecība un sabiedrības labklājība.  

Ar programmas uzdevumiem var iepazīties Ministru kabineta rīkojumā.

Konkursā var piedalīties Latvijas zinātniskās institūcijas, kas reģistrētas Zinātnisko institūciju reģistrā un atbilst pētniecības organizācijas definīcijai. Kā sadarbības partneris var piedalīties arī valsts institūcija, kurai zinātniskās darbības veikšana ir noteikta ar ārējo tiesību aktu, nolikumā vai statūtos. Projekta iesniedzējam projektā jāpiesaista vismaz divi projekta sadarbības partneri.

Šo programmu izstrādāja IZM kopā ar VM, sadarbojoties ar programmas stratēģiskās vadības padomi, kurā ir pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts kancelejas, Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Eiropas Bioinformātikas institūta.

Inženierzinātņu pienesums cīņai ar vīrusu var būt ļoti plašs – no operatīvi radītiem prototipiem līdz pētījumiem un tehnoloģijām, piemēram Covid-19 piesārņojuma diagnostikai, personālai aizsardzībai un sanācijai, izmantojot materiālzinātnes, robotikas un IT risinājumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us