ITDA- arodorganizācija IT speciālistiem

Pagājušā gada 16. oktobrī tika nodibināta Informācijas tehnoloģiju darbinieku arodorganizācija (ITDA), kas darbojas Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS paspārnē. Uz doto brīdi tā ir vienīgā zināmā, aktīvā arodbiedrība/arodorganizācija, kas sevī apvieno IT nozarē strādājošos darbiniekus.

Galvenais dibināšanas iemesls bija situācijas, kurās arodbiedrības, kas apvieno biedrus pēc citiem principiem (teritoriālā, uzņēmuma, u.c.), nespēja aizstāvēt savus biedrus, kas strādā IT sfērā, konfliktsituācijās ar darba devēju, jo arodbiedrībām trūkst kompetences ar IT sfēru saistītu jautājumu risināšanā.

ITDA arodkomiteja sastāv no IT speciālistiem, kas garantē IT jautājumu izpratni konfliktsituāciju izvērtēšanā, kā arī ir kompetenta sociālo un darba tiesību problēmu risināšanā. ITDA informē par iespēju un aicina IT nozares pārstāvjus iestāties arodbiedrībā. Laikā, kad valstī ir ekonomiskā krīze un cilvēki zaudē darbavietas ne likumā noteiktajā kārtībā ir svarīgi, ja tev ir aizstāvība un kāds pie kā griezties pēc palīdzības.. ITDA var nodrošināt un nodrošinās aizstāvību saviem biedriem situācijās, kad darba devējs pārkāpj savas tiesības un interpretē likumu pēc sava prāta vai to ignorē vispār.

ITDA mājas lapā Jūs atradīsiet izsmeļošu informāciju par to kā iestāties arodorganizācijā un ko Jums tas dos, kā arī atbildes uz citiem šobrīd aktuāliem jautājumiem.

Tāpat pieredzes apmaiņai, ir radīts blogs (blogs.itda.lv) , kur zinošākie arodbiedrības biedri tiks lūgti publicēt rakstus par dažādām ar IT saistītām tēmām.

Vairāk informācijas šeit: http://www.itda.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us