Islandes vulkāna dēļ iespējami traucējumi satelīttelevīziju pārraidēs

Islandes vulkāna pelnos esošās ferodaļiņas var atstarot satelīta signālu un šīiemesla dēļ var rasties problēmas ierīcēm, kas saņem signālu no satelīta, ziņo Lielbritānijas centrālā meteoroloģijas centra vadošie ģeologi. Tādējādi vulkāna pelni var nest kārtējo triecienu valstīm Eiropā un to ekonomikām, kas vulkāna dēļ jau cietušas miljoniem eiro lielus zaudējumus.

Ģeologi jau iepriekš ziņoja, ka ar vulkāna radītajiem traucējumiem būs jāsamierinās visu vasaru. Ja notikumi risināsies pēc sliktākā scenārija,Eiropas valstu ekonomikas var piedzīvot ļoti smagu triecienu. Traucējumi satelītu darbībā vissmagāk ietekmēs uzņēmējdarbības vidi un atsauksies arīuz katru iedzīvotāju, kas ikdienā izmanto ierīces, kas saņem signālu nosatelīta. Paredzams, ka satelīttelevīziju kompānijas vien cietīs miljoniem eirolielus zaudējumus, jo iedzīvotāji atteiksies norēķināties par nesaņemtajiem pakalpojumiem.

Jau iepriekš ģeologi, kas pēta seismiskās parādības Islandes Eijafjallajekulla vulkāna apkārtnē, ziņoja, ka tā aktivitāte ir palielinājusies. Pēdējās diennaktslaikā pelnu un dūmu stabs pacēlies aptuveni sešu kilometru augstumā un irlabi redzams no 140 kilometrus attālās valsts galvaspilsētas Reikjavikas.Vulkāna apkārtnē esošajās apdzīvotajās vietās ar neapbruņotu aci var saskatīt aizvien jaunas vulkānisko pelnu kārtas.

Gaisa Transporta Asociācija (IATA) iepriekš ziņoja, ka vulkāna pelnu radītoseku dēļ globālā avio industrija cietusi 1,7 miljardus dolāru lielus zaudējumus.Krīzes kulminācijas brīdī tika zaudēti pat 400 miljoni dolāru dienā.

Uz žurnālistu jautājumu, kādas sekas būs, ja visu vasaru būs novērojami traucējumi satelītsignālu pārraidēs, speciālisti atzina, ka sekas būs neizmērojamas un to ietekme atsauksies uz katru no mums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us