iRobot tagad būs aprīkoti ar AI smadzenēm

iRobot paziņo par tā lielāko programmatūras jauninājumu robotiem putekļsūcējiem, kopš uzņēmuma pirmsākumiem: jauna, ar mākslīgo intelektu (AI) darbināma platforma, kas pazīstama kā iRobot Genius Home Intelligence. Vai, kā to aprakstījis iRobot izpilddirektors Kolins Angls: “Tā ir lobotomija un visu mūsu robotu inteliģences sistēmu aizstāšana.”

Jaunā sistēma ir daļa no lielām pārmaiņām tajā, kā iRobot izstrādā savas tehnoloģijas. Roboti-grīdu tīrītāji kļuvuši par plaša patēriņa precēm, un tie daudzviet ir nopērkami par mazāk nekā 200 eiro. Savukārt, iRobot vēlas virzīties augšup pa vērtību ķēdi, atšķirot sevi no zemāka līmeņa konkurentiem, un izveidojot sarežģītu programmatūru. Šis būšot robots, kuru jūs patiešām varat kontrolēt.

Iedomājieties, ka jūsu mājās būtu gaidāms apkopējs, un jūs nevarētu ar viņu sarunāties,” saka iRobot izpilddirektors. “Jūs nevarētu viņam pateikt, kad ierasties un kur tīrīt. Jūs būtu patiesi sarūgtināts! Tas pats notiek ar robotiem. ”

Autonomija nav tas pats, kas intelekts

Tādi bija agrīnie roboti-putekļsūcēji. Jūs nospiedāt pogu, un tie labāk vai sliktāk paveica darbu. Izmantojot AI, lietotāji tomēr var būt konkrētāki par to, ko viņi vēlas. “Autonomija nav tas pats, kas intelekts,” saka Angls. “Mums vajadzīga sadarbība.”

Uzņēmums jau kādu laiku ir gājis uz šo mērķi, 2018. gadā pievienojot saviem robotiem tādas iespējas kā kartēšanas funkcija. Tas ļauj Roomba izveidot jūsu mājas karti, kuru lietotāji var apzīmēt ar noteiktām istabām, tādā veidā robots var tīrīt pēc pieprasījuma. Home Intelligence uzlabojums, kas ietver lietotnes iRobot pārveidi, ļaus veikt vēl specifiskāku traipu tīrīšanu. Kompānija iRobot apgalvo, ka tas ir tieši tas, ko cilvēki vēlas laikā, kad viņi ir iestrēguši telpās un, visticamāk, visā mājā pamana mazus netīrumus.

Tīrīšanas zonas

Jaunās Roombas ne tikai kartēs jūsu māju, bet arī izmantos mašīnredzamību un iebūvētās kameras, lai identificētu konkrētas mēbeles jūsu mājā, piemēram, dīvānus, galdus un virtuves letes. Kad robots reģistrēs šos objektus, tas lietotājam sniegs ieteikumus, pievienot tos iekšējai kartei kā specifiskas “tīrīšanas zonas”. Tās būs konkrētas jūsu mājas zonas, uz kurām Roomba var tikt novirzīta, izmantojot lietotni vai pievienotu digitālo asistentu, piemēram, Alexa.

Tātad tūlīt pēc tam, kad bērni ir paēduši, ir vispiemērotākais laiks pateikt “clean under the dining room table” (latviski -iztīri zem ēdamistabas galda), jo tagad tur ir netīrumi, taču visa virtuve nav jātīra,” saka iRobot galvenais produktu vadītājs Kīts Hartsfīlds.

Precīzas “tīrīšanas zonas” ļaus jums norādīt telpas daļu, kura jāiztīra. Attēls: iRobot

Lai izveidotu šos mašīnu redzamības algoritmus, iRobot savāca desmitiem tūkstošu attēlu no savu darbinieku mājām, lai uzzinātu, kādas izskatās mēbeles no iRobota skatu punkta. “Ja jūsu robots vāc šos datus, tam ir ieslēgts spilgti zaļš paziņojums, lai jūs neaizmirstu un nesāktu klejot riņķī bez biksēm,” saka Angls. Viņš lepojas, ka uzņēmuma datus vācošo robotiņu ‘autoparks’, iespējams, ir otrajā vietā, tikai aiz giganta Tesla.

Netuvoties vadiem

Šo funkcionalitāti papildinās virkne jaunu opciju. Papildus “tīrāmajām zonām”, Roomba identificēs arī “zonas, no kurām izvairīties”. Ja robots turpina iestrēgt, piemēram, kabeļu mudžeklī, kas atrodas zem jūsu televizora statīva, lietotājiem tas ieteiks atzīmēt šo zonu, no kuras tas turpmāk izvairīsies. Tāpat kā tīrīšanas zonas, arī šos apgabalus varēs pielāgot lietotnē.

Tīrīt ikreiz, kad izejat no mājas

Arī ‘uz notikumiem balstīta automatizācija’ būs opcija. Ja vēlaties, lai, izejot no mājas, jūsu Roomba veiktu ātru uzkopšanu, varat lietotni savienot ar August smart lock vai tādu atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumu kā Life360. Kad jūs iziesiet ārā pa durvīm, iRobot zinās, ka jāsāk tīrīšana.

Pie citām jaunajām funkcijām pieder pielāgojamas tīrīšanas kārtības uzstādīšana, ieteicamie tīrīšanas grafiki, pamatojoties uz lietotāja paradumiem, un sezonālie tīrīšanas grafiki, piemēram, biežāka putekļsūcēja lietošana, kad mājdzīvniekam vairāk krīt spalva vai ir alerģiju sezona.

Tomēr šīs funkcijas nebūs vienādi pieejamas ikvienai Roomba. Tikai tie, kas atbalsta kartēšanas funkcijas, varēs izveidot īpašas zonas un ieteikt jaunus tīrīšanas grafikus (tas ietver Roomba i7, i7+, s9 un s9+, kā arī Braava jet m6 robomop). Citas funkcijas, piemēram, uz notikumiem balstīta automatizācija un iecienītākās tīrīšanas rutīnas, būs pieejamas visām pārējām Roomba ierīcēm, kas savienotas ar Wi-Fi.

Vai Roomba mani izspiego?

Viens izaicinājums uzņēmumam, ir klientu bailes par privātumu un datu ievākšanu. Kad Roomba pirmo reizi sāka kartēt mājas, veidojās bažas par to, ka iRobot varētu šos datus pārdot. Kompānija apgalvo, ka Roomba uzņemtie attēli netiek uzglabāti un izpausti.

Visi attēli, kas uzņemti no iRobot, nekad neatstāj ierīci un netiek pat glabāti ilgāk par dažām sekundēm. Tā vietā tās tiek pārveidotas par abstraktām kartēm. Uzņēmums šifrē robota programmatūru, padarot to grūtāk uzlaužamu (un pārvērš jūsu Roomba par mobilo spiegu), taču kompānijas izpilddirektors apgalvo, pat ja uzbrucējs ielauztos klienta ierīcē, viņš tur neatrastu neko derīgu.

Ja kāds nozagtu šos datus, viņi vienīgi uzzinātu, ka jums ir telpa, kuras nosaukums ir ‘Virtuve’ un kaut kas tajā ar nosaukumu ‘’Virtuves galds’”, viņš skaidro. “Mūsu mērķis ir, ja kādreiz kāda no ierīcēm tiek uzlauzta, lai uzlauzējs būtu dziļi sarūgtināts ”.

Tomēr pašiem lietotājiem tiek solīts vēl vairāk. Vislabākais vēl tikai esot priekšā. Šis ir tikai sākums iRobot Roomba AI funkciju attīstīšanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us