Īpaši paneļi ziņos, ja kāds iebuktēs vai saskrāpēs tavu auto

[img] http://o.aolcdn.com/hss/storage/midas/37fb2831dfc0af45fadc1596948fe992/201520120/ford-fiesta-dented-dean-thorpe-flickr.jpg [/img]
Vai tev kādreiz ir nācies atklāt, ka tava mašīna ir tikusi iebuktēta vai saskrāpēta prombūtnes laikā? Visai drīz ievērojami palielināsies tavas izredzes atrast vainīgo un saukt viņu pie atbildības. Vācijas kompānija „Hella” pašlaik nodarbojas ar gudro paneļu izstrādi, kas izmantos elektroniskus spiediena sensorus, kā arī īpašus algoritmus, lai varētu noteikt, kad tavam braucamajam tiek nodarīts kaitējums. Piedevām, tie spēšot sadarboties arī ar automobīlī iebūvētajām kamerām un GPS, lai iegūtu precīzus datus par to, kur tobrīd atradās mašīna un arī atbilstošus videopierādījumus. Šāda opcija varētu sagādāt arī zināmas neērtības, piemēram, nomas aģentūras varētu sodīt tevi par radītajiem bojājumiem vēl pirms tavas atgriešanās.

Kā jau to var nojaust, jaunā tehnoloģija mums liks vēl kādu brīdi pagaidīt – automašīnās tos plānots ieviest vien 2018.gadā. Neskatoties uz to, gaidīšana varētu atmaksāties – ja šie paneļi atrastos daudzās mašīnās, tad, visai ticams, ka vieglprātīgie autovadītāji kļūtu piesardzīgāki – kā nekā tas samazinātu iespēju aizlaisties un izsprukt sveikā. „Hella” jau ir ieinteresējusi vairākus ražotājus, tajā skaitā BMW.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us