iOS 14, iespējams, beidzot ļaus lietotājiem mainīt pamata aplikācijas

Salīdzinājumā ar Android ierīcēm, Apple izstrādātais iPhone vienmēr ir izcēlies ar visai ierobežotu pieeju. Tas nozīmē, ka lietotāji, piemēram, ir spiesti izmantot Apple mūzikas un e-pasta aplikācijas kā pamata aplikācijas.

Taču kompānija apsver iespēju, ļaut arī citu kompāniju veidotajām aplikācijām ieņemt šo vietu. Tā varētu būt viena no nozīmīgākajām iOS platformas izmaiņām.

Tas nozīmē, ka lietotāji varētu, piemēram, izmantot Spotify savos HomePod skaļruņos, kuri šobrīd atbalsta tikai Apple Music aplikāciju.

Kopš 2008. gada, kad tika ieviests Apple Store, kompānija ir atļāvusi lietotājiem izmantot telefonos arī Apple neveidotās aplikācijas, taču tām nav bijusi tāda piekļuves atļauja kā pamata aplikācijām. Tas nozīmē, ka lietotāji var lejupielādēt dažādas aplikācijas, piemēram, Google Chrome vai Firefox, taču uzspiežot uz ziņojumā atsūtītas interneta saites, tās atvēršanai vienmēr tiks izmantota Safari pārlūkprogramma. Tāpat lietotājs var vēlēties izmantot Microsoft Outlook vai Gmail, taču e-pastu saites vienmēr atvērsies Apple Mail aplikācijā. 

Salīdzinājumam, Android ierīcēs ir iespējams izvēlēties savu pārlūkprogrammu, saziņas aplikāciju kā arī e-pasta un mūzikas aplikācijas, kas tiks uzstādītas kā pamata aplikācijas. Lai gan Android telefoniem ir instalētas Google aplikācijas, tās var vienkārši atspējot.

Ar iOS 14 ierašanos, tas varētu mainīties. Atjauninājums visdrīzāk tiks izziņots Apple WWDC izstrādātāju konferencē, kas norisināsies šovasar, reizē ar jaunā iPhone ierašanos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us