Investīciju eksperti atzīst QFolio par noderīgu darbarīku

NASDAQ OMX Riga vakar klātienē prezentēja iPhone un iPad bezmaksas aplikāciju Qfolio (NASDAQ OMX Portfolio Manager), kurā vienuviet iekļautas kā Latvijas uzņēmumu akcijas, piemēram, Grindeks un Olainfarm, tā arī tādu pasaulē atpazīstamu uzņēmumu akcijas kā Apple, Google, Yandex, Statoil, Carlsberg. Kā atzina prezentācijā klātesošie investīciju eksperti, šī aplikācija ir praktisks un noderīgs darbarīks, kurš ļauj sekot norisēm biržā teišsaistes režīmā, neatkarīgi no atrašanās vietas, ja vien ir pieejams internets.

„Šī aplikācija ir ļoti ērts un praktisks instruments ikvienam iPhone un iPad lietotājam, kurš darbojas biržā, neatkarīgi no tā, vai tas ir profesionāls investors vai iesācējs. Ikdienā, pavadot daudz laika ārpus biroja, pats lietoju šo aplikāciju, lai nemitīgi būtu lietas kursā par norisēm akciju tirgos,” stāsta “Finasta Asset Management” valdes loceklis Andrejs Martinovs.

LETA biznesa portāla „Nozare.lv” redaktors Juris Kaža atzīst, ka šāda veida aplikācijas var kļūt par priekšnoteikumu daudz lielākai sabiedrības interesei par biržu un akciju tirdzniecību: „Cilvēkiem tagad būs daudz vieglāk sekot līdzi un kontrolēt savus investīciju portfeļus, ko ērti varēs izdarīt caur mobilo telefonu, nevis zvanot savam brokerim. Tas noteikti dod papildus drošības sajūtu par to, ka akcijās ieguldītā nauda ir drošībā.”

NASDAQ OMX Riga valdes locekle Liene Dubava uzsvēra, ka NASDAQ OMX biržu grupa pirmā ieviesa elektronisko vērtspapīru tirdzniecības sistēmu un vienmēr ir lepojusies ar pārdomātām un inovatīvām tehnoloģijām, kas vērstas uz to, lai vērtspapīru tirdzniecību padarītu vienkāršāku, ērtāku un investoriem pieejamāku. Tāpēc šis ir svarīgs notikums gan NASDAQ OMX, gan investoriem, kuri investē ASV un Baltijas uzņēmumos, gan Latvijas biržā kotēto uzņēmumu darbiniekiem, gan lielu ASV un Ziemeļvalstu uzņēmumu darbiniekiem, kuriem akcijas tiek piešķirtas motivācijas nolūkos kā papildus atalgojums. „QFolio būtiski atvieglos informācijas ieguvi un apmaiņu, kas, kā zināms, ir viens no galvenajiem veiksmes priekšnoteikumiem finanšu pasaulē,” stāsta L. Dubava.

NASDAQ OMX Riga komunikāciju vadītājs Āris Dreimanis klātienē nodemonstrēja aplikācijas iespējas un priekšrocības. „Qfolio lietotājiem vienkopus un bez maksas pieejami jaunākie biržu dati par 7000 akcijām un biržās tirgotajiem fondiem (ETF), Baltijas, Ziemeļvalstu un pasaulē vadošajās ASV biržās Nasdaq, NYSE, Amex. Qfolio ļauj jebkurā brīdī atrast informāciju par interesējoša uzņēmuma akcijas cenu, apgrozījumu, skatīt vēsturiskos cenu grafikus par izvēlēto periodu jebkurai akcijai. Sev biežāk interesējošās akcijas lietotāji var atzīmēt īpašā sarakstā „Watch list”, lai tās ērti pārlūkoti arī vēlāk. Tāpat lietotājs pats var izvēlēties kurā no 8 dažādām valūtām skatīties cenas,” skaidro Ā.Dreimanis.

Aplikācijā tāpat izveidota „Portfolio” sadaļa. „Investori, kuriem jau pieder kādu uzņēmumu akcijas tās var iereģistrēt Portfolio sadaļā, norādot akcijas iegādes cenu, skaitu. Tālāk viņa investīciju portfeļa vērtība gan katrai akcijai, gan visam portfelim kopumā tiek aprēķināta tiešsaistes režīmā vadoties no tā brīža akciju cenas biržā. Tādejādi lietotājs jebkurā diennakts laikā var būt lietas kursā par savu ieguldījumu kopējo vērtību,” stāsta Ā.Dreimanis.

Dažu dienu laikā aplikācija tiks pielāgota arī iPhone iOS5 programmatūrai. Bet tuvāko mēnešu laikā aplikācija būs pieejama arī telefoniem, kas darbojas uz „android” platformas. Tāpat aplikācija jau ir pieejama arī Blackberry Playbook lietotājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us