Investējot vairāk nekā 200 000 eiro, BITE stiprina tīklu Latgalē un pierobežā

Attīstot sakaru tīklu Latgalē un pierobežā, mobilo sakaru operators BITE šajā ceturksnī investējis jau vairāk nekā 200 000 eiro un izbūvējis 6 jaunas bāzes stacijas. Tādējādi ir uzlabots tīkla pārklājums 400 km2 plašā teritorijā, nodrošinot 4G tīkla pārklājumu stratēģiski svarīgās pierobežas zonās. 

Jaunās bāzes stacijas izbūvētas Balvos, Terehovā, Patarniekos, Vientuļos, Grebņevā un Silenē. Rezultātā BITEI ir izdevies stiprināt tīkla kapacitāti un ātrumu teju divas reizes.

BITES tīkla attīstība ir nemainīga mūsu prioritāte, un šogad vēl vairāk pievērsīsimies Latvijas reģioniem. Apzinoties pierobežu teritoriju un robežkontroles punktu stratēģisko nozīmi, kā arī pieaugot tīkla noslodzei šajās vietās, ko veicina strauji augošais datu patēriņš, Latgales reģionā esam uzcēluši 6 jaunas bāzes stacijas. Tagad visā Latgales reģionā kopsummā darbojas 102 mūsu bāzes stacijas,” stāsta BITES radio tīkla plānošanas un optimizācijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Beļajevs.

BITE katru gadu tīkla attīstībā iegulda aptuveni 10% no apgrozījuma. Šogad uzņēmums plāno stiprināt tīklu Latvijas lielākajās pilsētās un reģionos, pozitīvi ietekmējot datu caurlaidību un interneta ātrumu visā Latvijā, kā arī aprīkojot esošās bāzes stacijas ar 1000 4G+ šūnām. Papildus 4G+ šūnas nodrošinās iespēju apkalpot lielāku datu apjoma caurlaidību, tādā veidā palielinot mobilā tīkla kapacitāti. Tāpat tiks veikti priekšdarbi, lai veiksmīgi nodrošinātu 5G tīkla pārklājumu.

Plānots, ka līdz 2020. gada beigām kopējā BITES tīklā darbosies 870 bāzes stacijas, no kurām 550 būs aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us